2/25/2020
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
قرار نیست مسافران مالیات سفر بدهند/ قرار است مسافران همان عوارض خروج از کشور را پرداخت کنند
الیاس حضرتی، رئیس کمسیون اقتصادی مجلس، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» خبر داد:

قرار نیست مسافران مالیات سفر بدهند/ قرار است مسافران همان عوارض خروج از کشور را پرداخت کنند

الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت‌: قرار نیست مردم برای مسافرت خارج از کشور به جز عوارض خروج، مبلغ دیگری را پرداخت کنند.

اعتمادآنلاین| انتشار خبری با این مضمون که «سازمان امور مالیاتی مکلف شد بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از آنها دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند» در رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشت.

 

الیاس حضرتی، رئیس کمسیون اقتصادی مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با تکذیب پرداختی اضافی توسط مسافران اظهار داشت: در بررسی مالیات بر ارزش افزوده، بخشی در خصوص مالیات خروج از کشور تصویب شد که در این بین، اتفاق جدیدی نیفتاد. در واقع قرار است‌ مسافران همان مالیات خروج از کشور را پرداخت کنند که البته در بحث بودجه، سال به سال به رقم پرداختی اضافه می‌شود.

 

حضرتی در ادامه گفت: تاکید می‌شود که تصمیم‌گیری جدیدی در میان نیست و بخش مالیات بر ارزش افزوده و عوارضی که شهرداری‌‌ها می‌گیرند، همه با هم ادغام شده و لایحه مالیات بر ارزش افزوده را تشکیل داده است. پس قرار نیست مردم برای مسافرت خارج از کشور به جز عوارض خروج، مبلغ دیگری را پرداخت کنند.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها