8/10/2020
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
حمایت کمیته امداد از مددجویان در راستای حرفه‌آموزی آنها

حمایت کمیته امداد از مددجویان در راستای حرفه‌آموزی آنها

رؤسای کمیته امداد و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با هدف ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان تحت پوشش، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

اعتمادآنلاین| سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در  مراسم امضای این تفاهم‌نامه که با حضور علی  اوسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار شد، حرفه‌آموزی مددجویان تحت حمایت را از برنامه‌های اصلی این نهاد برای توانمند شدن جامعه هدف دانست و گفت: داشتن گواهی مهارت درجه یک از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای توسط مددجویان، از شروط اصلی برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در جهت توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای آنان است.

 

رئیس کمیته امداد گفت: مددجویان تحت حمایت و دانش آموختگانی که سابقه حمایتی در این نهاد دارند، جامعه هدف در این تفاهم‌نامه هستند.

 

وی اضافه کرد: ارائه لیست مراکز شبانه‌روزی و اعلام ظرفیت به کمیته امداد به تفکیک استان، بیمه کارآموزان معرفی شده در کارگاه‌های سازمان، ارائه مشاوره هدایت آموزشی ـ شغلی به کارآموزان، برگزاری آزمون ارزشیابی و سنجش مهارت بر اساس تقویم و برنامه زمان‌بندی سازمان و ارائه گواهی صلاحیت شغلی و حرفه‌ایی در صورت موفقیت در آزمون، از جمله تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در این تفاهم‌نامه است.

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بختیاری با اشاره به تعهدات کمیته امداد در تفاهم‌نامه گفت: انجام نیازسنجی آموزشی و شناسایی شغل، پرداخت هزینه‌های قانونی در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد، حمایت تسهیلاتی و تجهیزاتی از مددجویان آموزش‌دیده در راستای ایجاد اشتغال، از تعهدات کمیته امداد در قالب این تفاهم‌نامه است.

 

شایان ذکر است مدت اجرای این تفاهم‌نامه به مدت 3 سال بوده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها