مذاکرات پیوستن یک تولیدکننده بزرگ به اوپک آغاز شد | اعتمادآنلاین
10/1/2020
پنج شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹
مذاکرات پیوستن یک تولیدکننده بزرگ به اوپک آغاز شد

مذاکرات پیوستن یک تولیدکننده بزرگ به اوپک آغاز شد

 بنتو آلبوکرکه، وزیر انرژی برزیل، اظهار کرد: من در اواسط سال سفری به عربستان سعودی خواهم داشت و پس از آن می‌توانیم مذاکرات را آغاز کنیم. او در ادامه افزود: عضویت برزیل در اوپک امسال روی نخواهد داد.

اعتمادآنلاین|برزیل مذاکرات برای پیوستن به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را در جریان سفری که وزیر انرژی این کشور در ژوییه به عربستان سعودی دارد، آغاز خواهد کرد.

 

 بنتو آلبوکرکه، وزیر انرژی برزیل، اظهار کرد: من در اواسط سال سفری به عربستان سعودی خواهم داشت و پس از آن می‌توانیم مذاکرات را آغاز کنیم. وی در ادامه افزود: عضویت برزیل در اوپک امسال روی نخواهد داد.

 

رییس جمهور برزیل اکتبر گذشته ایده پیوستن به اوپک را مطرح کرد اما این پیشنهاد مورد استقبال صنعت نفت این کشور قرار نگرفت، زیرا تولیدکنندگان برزیلی از این واهمه دارند که مجبور شوند از پیمان محدودیت عرضه اوپک تبعیت کرده و تولیدشان را کاهش دهند.

 

آلبوکرکه درباره این که آیا برزیل تولید نفت خود را مطابق با شرایط اوپک محدود خواهد کرد، به رویترز گفت: باید درباره این موضوع مذاکره شود.

 

وی گفت: عربستان سعودی ریاست گروه جی 20 را برعهده دارد. من در ژوییه آنجا خواهم بود و سپس می‌توانیم مذاکرات را آغاز کنیم.

 

تولید و صادرات نفت برزیل رو به رشد است. آلبوکرکه گفت: 2020 سال بهتری برای برزیل خواهد بود و برآورد می‌شود تولیدش از 3.1 میلیون بشکه در روز در سال 2019 به 3.5 میلیون بشکه در روز رشد کند. این کشور علاوه بر گسترش فعالیتهای اکتشافی، قصد دارد در سال 2020 حدود 1.4 میلیون بشکه در روز نفت صادر کند که بالاتر از یک میلیون بشکه در روز در سال 2019 خواهد بود.

 

وزیر انرژی برزیل اظهار کرد: مجموعا کشورش قصد دارد معادل 4.3 میلیون بشکه نفت در روز در سال 2020 تولید کند که حدود 13 درصد بالاتر از سال گذشته خواهد بود.

 

بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی برزیل همچنین گفت: برزیل از قیمت فعلی 64 دلار در هر بشکه نفت برنت راضی است.

 

منبع: ایسنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها