شخصیت واقعی «گرگ وال استریت» تقاضای غرامت 300 میلیون دلاری کرد | اعتمادآنلاین
10/1/2020
پنج شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹
شخصیت واقعی «گرگ وال استریت» تقاضای غرامت 300 میلیون دلاری کرد
با شکایت از کمپانی سازنده فیلم؛

شخصیت واقعی «گرگ وال استریت» تقاضای غرامت 300 میلیون دلاری کرد

فردی که زندگی‌اش دستمایه ساخته شدن فیلم «گرگ وال استریت» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی شده بود، تقاضای غرامت 300 میلیون دلاری از کمپانی سازنده فیلم کرد.

اعتمادآنلاین| جوردن بلفورت کلاهبرداری که سوژه اصلی فیلم «گرگ وال استریت» مارتین اسکورسیزی بوده و لئوناردو دی‌کاپریو نقش وی را بازی کرد، گفت پنج‌شنبه دادخواستی به دادگاه ارایه کرده و در آن اعلام کرده که تهیه‌کنندگان فیلم کلاهبرداری به مراتب بدتری نسبت به وی کرده‌اند.

 

بلفورت درخواست غرامت 300 میلیون دلاری در دادگاه عالی لس‌آنجلس علیه کمپانی «رِد گرانیت پیکچرز» و «رضا عزیز» مدیرعامل آن طرح کرده است. وی گفت هیچ تصویری نداشت که سرمایه این فیلم با میلیون‌ها دلار سرقت شده از مالزی تامین می‌شود.

 

عزیز در حال حاضر به اتهام اختلاس 248 میلیون دلاری از صندوق توسعه دولتی مالزی با اتهام فساد روبه‌روست. نجیب رزاق ناپدری وی به دلیل اتهام سرقت 4.5 میلیارد دلاری از این صندوق از پست نخست وزیری برکنار شد.

 

بلفورت که اوایل دهه 1990 به دلیل اختلاس 200 میلیون دلار از سرمایه‌های سرمایه گذارنش سرانجام 22 ماه در زندان سر کرد، ادعا کرده رسوایی صندوق سرمایه‌گذاری مالزی، بر داستان زندگی وی سایه انداخته است. وی امتیاز استفاده از خاطراتش را به کمپانی «رد گرانیت» فروخته است و حالا در شکایت خود ادعا کرده پس از رسوایی صندوق سرمایه مالزی این شرکت دیگر قادر نیست تا برای ساخت ادامه فیلم سرمایه‌گذاری و از این حقوق استفاده کند.

 

وی ادعا کرده اگر از منابع ناپاک مالی این کمپانی خبر داشت هرگز امتیاز استفاده از کتابش را به آنها نمی‌فروخت.

 

اما چندی پیش وی گفته بود بعد از اینکه این کمپانی یک مهمانی نهار چند میلیون دلاری در کن برگزار کرد، دریافت که پول آنها دزدی است.

 

وزارت دادگستری آمریکا از سال 2016 این شرکت را برای استفاده از پول دزدی و پول شویی به دادگاه برده و تلاش کرده تا بخشی از سرمایه 392 میلیون دلاری برای ساخته شدن فیلم «گرگ وال استریت» را پس بگیرد.

 

وکیل کمپانی اما بلفورت را فردی ناشایست خوانده و گفته سال 2017 دولت اعلام کرد بلفورت تا آن زمان تنها 12.8 میلیون دلار از پول سرمایه‌گذاران را پس داده در صورتی که دادگاه او را ملزم به پرداخت 110 میلیون دلار کرده بود.

 

منبع: مهر

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها