4/8/2020
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
فعالیت 70 شرکت دانش بنیان معدن و صنایع معدنی
خداداد غریب پور، معاون وزیر صمت مطرح کرد؛

فعالیت 70 شرکت دانش بنیان معدن و صنایع معدنی

خداداد غریب پور، معاون وزیر صمت گفت: هم اکنون 70 شرکت دانش بنیان در کنار شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدن مشغول به کار هستند که نزدیک به 400 ایده نوآورانه ارائه می دهند.

اعتمادآنلاین| خداداد غریب پور معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، گفت: هم اکنون 70 شرکت دانش بنیان در کنار شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدن مشغول به کار هستند که نزدیک به 400 ایده نوآورانه ارائه می دهند.

 

او بیان کرد: هم اکنون شرکت‌های معدنی به عنوان متقاضی و نیازمند دانش در کنار شرکت‌های دانش بنیان به عنوان عرضه‌کننده در یک فضای دو سویه نیازمندی‌های فناورانه خود را ارائه می‌کنند. شرکت‌های دانش بنیان عمدتا جوان‌های نخبه و فارغ‌التحصیل‌ هستند که به ارائه  ایده‌های فناورانه‌شان می‌پردازند و پس از بررسی این ایده‌ها مورد حمایت‌ شرکت‌های بزرگ و صنعتی و معدنی  قرار می‌گیرد.

 

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان  در صنایع معدنی  و معدن گفت: شرکت های دانش بنیان در حوزه استخراج، فرآوری، محیط زیست و ایمنی و بازار به صنعت به خصوص صنایع معدنی و معدن کمک زیادی می‌کنند.


غریب پور بیان کرد: در اکتشاف نیاز به ایده‌های فناورانه داریم برای اینکه شناخت کامل‌تر و در عمق بیشتری از ذخیره مواد را داشته باشیم. هم در فرآوری به دلیل استحصال بالا و بهره‌وری بالا نیازمند شرکت‌های دانش بنیان هستیم و در هم بازار به دلیل  روش‌های نوین نیازمند بازاریابی  هستیم. در  محیط زیست، پسماند‌ها، آلاینده‌ها، گاز‌ها و آلودگی خاک و آب هم به شرکت‌های دانش بنیان که ایده‌های فناورانه‌شان را ارائه کنند نیازمند هستیم .

 

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تشریح کرد:  با توجه به اینکه حوزه معدن یکی از حوزه‌های پر اشتغال در صنعت شرکت‌های دانش بنیان است کمک زیادی به اشتغال زایی می‌کند.

 

غریب پور بیان کرد: طبیعی است وقتی بخشی توسعه و سرمایه‌گذاری می‌کند،  اگر شرکت‌های دانش بنیان بازاری برای ارائه ایده‌هایشان پیدا کنند طبیعتا این شرکت‌ها هم توسعه پیدا خواهد کرد؛ شرکت‌های متقاضی و شرکت‌های صنعتی ما هم وقتی ظرفیت‌های جدیدی به آن اضافه شود به ظرفیت‌های صنعتی‌شان و فناوری‌شان طبیعتا شغل‌های جدیدی هم در آن حوزه شکل می‌گیرد در هر دو طرف توسعه اشتغال است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها