8/2/2021
دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
کاهش 35 درصدی فروش شیر در پی ادعای آلودگی محصولات لبنی به سم آفلاتوکسین
محمد فربد، عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران خبر داد:

کاهش 35 درصدی فروش شیر در پی ادعای آلودگی محصولات لبنی به سم آفلاتوکسین

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران از کاهش 35 درصدی فروش شیر در پی ادعای یک کارشناس تلویزیونی درباره آلودگی شیر به سم آفلاتوکسین خبر داد.

اعتمادآنلاین| محمد فربد، عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران گفت: با توجه به اینکه اطلاعات منتشر شده در این رابطه از اساس غلط بوده است، مردم کم کم متوجه می‌شوند که این اظهارات اشتباه بوده و به بازار مصرف بازمی‌گردند.

 

به گفته این عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران به جز شیر بازار سایر محصولات لبنی کاهش فروش نداشته است.

 

به گزارش ایسنا، ‌اوایل هفته گذشته، در یک برنامه تلویزیونی فردی که به عنوان بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران معرفی شد، درباره آلودگی شیرهای پاستوریزه به سم افلاتوکسین اظهاراتی را مطرح کرد که با واکنش مسئولان دستگاه‌های مختلف مواجه شد.

 

همان روز سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که در سال‌های اخیر میزان آفلاتوکسین در مواد غذایی از جمله لبنیات و خشکبار روند کاهشی داشته است.  سازمان ملی استاندارد نیز یک روز بعد طی بیانیه‌ای اظهار کارشناس میهمان در صدا و سیما درخصوص آلودگی شیر پاستوریزه به سم آفلاتوکسین را تکذیب کرد.

 

رضا باکری، دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران نیز چند روز بعد گفت: از سال 1392 در کنار نظارت‌های سازمان ملی استاندارد، سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشکی کشور، کارخانه لبنی یک دامپزشک مستقر استخدام کردند که به صورت مستمر شیر تولید شده در دامداری‌های صنعتی را قبل از ورود به کارخانه نمونه‌برداری و آزمایش کند. بنابراین هیچ آلودگی در محصولات لبنی نیست و شهروندان می‌توانند با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنند. 

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها