4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
کشتی عربستانی قصد بارگیری تسلیحات در آلمان دارد

کشتی عربستانی قصد بارگیری تسلیحات در آلمان دارد

منابع خبری از احتمال بارگیری تسلیحات آلمانی توسط یک کشتی باری سعودی در یکی از بنادر این کشور و انتقال آن به عربستان، خبر دادند.

اعتمادآنلاین| منابع خبری اعلام کردند کشتی باری سعودی «بحری ینبع» در ساعات پایانی روز یکشنبه در بندر «برِمن هافن» آلمان پهلو گرفته و احتمال دارد که قصد بارگیری تسلیحات نظامی را داشته باشد.

 

سازمان‌های حقوقی در بلژیک با اعتراض‌های خود به این کشتی در یکی از بنادر این کشور باعث شدند که این کشتی عربستانی به توقف خود در این بندر پایان داده و آن جا را ترک کند.

 

به گفته عبدالله الشامی، خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره عربی در بندر «برمن هافن» آلمان کشتی بحری ینبع عربستان که از بندر سنت جونز کانادا به آلمان آمده است قصد دارد تسلیحات بارگیری کرده و این تسلیحات را به عربستان منتقل کند. این کشتی سعودی در حال بارگیری است، اما مشخص نیست که دقیقاً چه محموله‌ای را بارگیری می‌کند.

 

آلمان هیچ بیانیه رسمی در خصوص این کشتی و محموله آن صادر نکرده است و در نتیجه حالتی از ابهام درباره این کشتی پدید آمده است و گذشته سیاه این کشتی بر سوظن‌ها افزوده است. این کشتی در انگلیس، فرانسه و ایتالیا نیز لنگر خواهد انداخت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها