2/27/2020
پنج شنبه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
حجاب زنان کاراته کا در المپیک 2020 تصویب شد

حجاب زنان کاراته کا در المپیک 2020 تصویب شد

رئیس کمیته داوران و مشاور بین الملل فدراسیون کاراته از تصویب حجاب بانوان کاراته کا در المپیک 2020 خبر داد.

اعتمادآنلاین|جواد سلیمی رئیس کمیته داوران و مشاور بین الملل فدراسیون کاراته در گفتگو با سایت فدراسیون گفت: پیش از آغاز رقابت‌های کاراته در المپیک 2020 پوشش حجاب در دستور العمل موارد مجاز مصوب شد تا امکان احتمال اتفاقات پیش آمده در المپیک جوانان وجود نداشته شد.

 

عضو شورای داوران جهان و آسیا افزود: با توجه به نشست‌های متعدد مسئولان فدراسیون جهانی و برگزار کنندگان المپیک 2020 دستور العمل اجرایی به تصویب رسید که به کلیه فدراسیون‌های کاراته، نیز بصورت مکتوب ابلاغ گردیده است.


سلیمی در خصوص موارد مصوب در این آیین نامه عنوان کرد: علاوه بر تایید حجاب مصوب برای بانوان در آیین نامه مذکور، شرایط استفاده از علائم مجاز بر روی لباس کاراته و همچنین گرمکن و سایر ملزومات نیز توضیح داده شده است.


مشاور بین الملل فدراسیون کاراته در ادامه افزود: مطابق آیین نامه اجرایی مصوب بجز موارد مجاز همچون لباس کاراته مورد تایید و تصویب فدراسیون جهانی، پرچم یا نشان المپیک، آرم تولید کننده و یا کد سه حرفی نام کشور که کمیته برگزار کننده در اختیار کاراته کاها قرار خواهد داد، ورزشکاران مجاز به استفاده از نشان‌های دیگری بر روی البسه و یا ملزومات خود نخواهند بود.

 

سلیمی با تایید ترجمه آیین نامه مذکور گفت: دستور العمل های عمومی استفاده از موارد و علائم مجاز در المپیک 2020 تنظیم گردیده است که علاوه بر ارسال آن به کمیته ملی المپیک در اختیار تیم های ملی نیز قرار داده خواهد شد.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها