4/10/2020
جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
افزایش سود وام و اخذ یارانه‌های دولتی از دلالان مسکن مهر

افزایش سود وام و اخذ یارانه‌های دولتی از دلالان مسکن مهر

معاون وزیر راه از 2 راهکار برای تعیین تکلیف مسکن مهر دلالان خبر داد و گفت:‌علاوه بر افزایش نرخ سود وام به 18 درصد،یارانه‌های دولتی هزینه شده در مسکن مهر نیز از دلالان دریافت می‌شود.

اعتمادآنلاین| حبیبالله طاهرخانی اظهار کرد: برخی از مالکان واحدهای مسکن مهر که در چارچوب دلالی قرار گرفته اند، قاعدتاً واحد را تحویل نمی‌گیرند و به‌دنبال مشتری هستند. به این منظور دو ساز و کار متفاوت را برای ساماندهی این واحدها در نظر گرفته‌ایم.

 

وی ادامه داد: برنامه اول ما افزایش میزان سود تسهیلات این قبیل واحدهای مسکن مهری است. به این منظور نرخ تسهیلات این واحدها از 4 درصد کنونی به 18 درصد افزایش می‌یابد؛ دومین راهکار نیز، اخذ هزینه کمک‌ها و تسهیلاتی است که در مرحله آماده‌سازی و محوطه‌سازی، توسط دولت به این واحدها شده است.

 

طاهرخانی بیان کرد:‌ در سایت‌های مختلف مسکن مهر و به‌ویژه سایت‌هایی که هزینه آماده‌سازی و محوطه‌سازی، بالا بوده  کمک‌های دولتی زیادی به این واحدها انجام شده است. یکی از ساز و کارهای ما برای مبارزه با دلالی واحدهای مسکن مهر، اخذ این هزینه‌ها از مالکانی است که واحد خود را تحویل نمی‌گیرند. 

 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: پس از مصوبه‌ بانک مسکن و با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی با طی مراحل قانونی، این اقدام به احتمال زیاد تا پیش از پایان سال جاری، عملیاتی خواهد شد.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها