4/8/2020
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
با حضور دادستان انتظامی قضات از 35 نفر از قضات استان فارس تجلیل شد

با حضور دادستان انتظامی قضات از 35 نفر از قضات استان فارس تجلیل شد

در ششمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور محمد موحدی، دادستان انتظامی قضات از 35 نفر از قضات نمونه استان فارس تجلیل شد.

اعتمادآنلاین| محمد موحدی در همایش قضات استان فارس هدف از این سفر را شرکت در مراسم ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب و تجلیل از قضات برتر و نمونه استان شاغل در دادگستری فارس خواند و گفت: تجلیل از این قضات نمونه متعاقب بازرسی دوره‌ای دادسرای انتظامی قضات از مجموعه قضایی استان فارس صورت گرفت.

 

در این مراسم دادستان انتظامی قضات در جمع مسئولان قضایی و قضات استان فارس با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی را یکی از نعمات الهی خواند و ضمن یادآوری نعمت‌های بی شمار انقلاب خواستار توجه هر چه بیشتر قضات به این نعمت‌ها و حفظ و حراست از آن شد.

 

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های دادگستری استان فارس، از قضات مجموعه قضایی فارس خواست تا با کار جهادی و مضاعف نسبت به کاهش اطاله دادرسی و پاسخگویی مناسب به مراجعان اقدام نمایند.

 

دادستان انتظامی قضات ضمن تقدیر از قضات سالم و پاکدامن اظهار داشت: با معدود قضاتی که موازین قانونی را رعایت نکنند بدون هیچ اغماضی برخورد خواهد شد.

 

این مقام ارشد قضایی کشور ضمن توصیه به قضات در راستای رعایت قانون و مقررات یادآور شد: در همه حال یاد خدا و توسل به ائمه اطهار (سلام الله علیهم) را سرلوحه امور خود قرار دهید. دادستان انتظامی قضات در ادامه افزود: وظیفه و نقش قضات در انتقال ارزش‌های انقلاب به نسل‌های آینده نقش برجسته‌ای است و در حال حاضر هم ادامه دارد ودستگاه قضایی شهدای بسیاری را این راه اهداء کرده است.

 

موحدی با بیان آنکه اکثریت قضات کاملا پاک دست و افراد صالحی هستند خاطر نشان کرد: امروز مبارزه با فساد از درون دستگاه قضایی آغاز شده است و در دستگاه قضایی شاهدکمترین آسیب‌ها هستیم، اما وجود حتی میزان ناچیزی از آسیب هم در این مجموعه غیر قابل تحمل است.

 

پیش از سخنان دادستان انتظامی قضات نیز سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس طی سخنانی به ارائه گزارشی از اقدامات دادگستری در خصوص مقابله با فساد، کاهش اطاله دادرسی، کاهش جمعیت کیفری، بازرسی‌های دوره‌ای موضوع ماده 28 نظارت بر رفتار و عملکرد قضات پرداخت و از هیأت بازرسی دادسرای انتظامی قضات تقدیر کرد.

 

گفتنی است در پایان این مراسم سید عبد المهدی موسوی به عنوان نماینده دادسرای انتظامی در امور نظارت و ارزشیابی قضات معرفی و از 35 تن از قضات برتر استان فارس با اهداء لوح سپاس ریاست معظم قوه قضائیه تجلیل گردید.

 

منبع: میزان‌

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها