4/6/2020
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
«سیگنوس» تا ساعاتی دیگر به فضا می‌رود

«سیگنوس» تا ساعاتی دیگر به فضا می‌رود

موشک «نورثروپ گرومن» همراه فضاپیمای باری سیگنوس تا ساعاتی دیگر به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب می‌شود.

اعتمادآنلاین| موشک نورثروپ گرومن به همراه فضاپیمای باری سیگنوس تا ساعاتی دیگر به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب می‌شود.

 

این موشک به همراه فضاپیمای باری از حدود 4 روز پیش در مرکز پرواز Wallops Flight قرار گرفته تا امروز و طی چند ساعت دیگر برای ارسال به فضا آماده شود.

 

شرکت Rocket Lab در 12 دسامبر به طور رسمی سایت جدید پرتاب ایالات متحده را برای پرتاب‌های تجاری افتتاح کرد و نیروی هوایی ایالات متحده، اولین گروهی بود که از این مجموعه جدید پرواز انجام داد.

 

مجموعه پرتاب LC-2، یا همان سایت پرتاب جدید موشک الکترون Rocket Lab یک سکوی پرتاب ساحلی است که در منطقه میانی اقیانوس اطلس قرار دارد. این تاسیسات در مرکز پرواز Wallops Flight واقع در ناسا است و اولین سایت پرتاب ایالات متحده برای Rocket Lab است.

 

فضاپیمای سیگنوس نیز یک فضاپیمای پشتیبانی بدون سرنشین یکبار مصرف آمریکایی است که توسط نهاد علوم دفاعی اوربیتال ساینسز کورپوریشن ساخته شده و اکنون توسط شرکت نورثروپ گرومن به عنوان بخشی از برنامه خدماتی توسعه حمل‌ونقل بین‌المللی سامانه‌های تجاری ترابری مداری (COTS) ساخته و راه‌اندازی شده‌ است.

 

فرانک دماورو، مدیرکل سیستم‌های فضایی گفت: پرتاب سیگنوس به احتمال 95 درصد امروز انجام می‌شود؛ مخاطبان می‌توانند پرتاب این فضاپیما را در سایت «space.com» به طور زنده تماشا کنند.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها