7/10/2020
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹
تأکید بر «ایستادگی ایران مقابل فشار آمریکا» تیتر «رأی الیوم» شد

تأکید بر «ایستادگی ایران مقابل فشار آمریکا» تیتر «رأی الیوم» شد

روزنامه «رأی‌الیوم» با انتشار سخنان رئیس‌جمهور ایران در راهپیمایی 22 بهمن به نقل از وی گزارش کرد با گذشت 41 سال و با وجود همه فشارهای آمریکا «اما همچنان ایستاد‌ه‌ایم».

اعتمادآنلاین| روزنامه الکترونیکی‌«رأی‌الیوم» بخش‌هایی از سخنان «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در راهپیمایی 22 بهمن را منتشر کرد و به نقل از او نوشت که مردم ایران در برابر فشارهای آمریکا ایستاده‌اند. 

 

این روزنامه نوشت که روحانی در جمع خیل عظیم مردمی در تهران گفت: «آمریکایی‌ها هر شب خواب بازگشت به ایران را می‌بینند با وجود اینکه می‌دانند ایران یک قدرت بزرگ در منطقه است».

 

روحانی افزود که «مشکل آمریکا با ملت ما این است که می‌خواهد این ملت به 41 سال قبل بازگردد، آن‌ها اهمیت ایران و نقش و قدرت آن در منطقه به عنوان بزرگ‌ترین قدرت در منطقه غرب آسیا را می‌دانند».

 

به نوشته رأی‌الیوم، روحانی همچنین تأکید کرد «آمریکا و رژیم صهیونیستی از روز اول دشمن سرسخت این ملت و انقلاب بوده‌اند».

 

این روزنامه همچنین به نقل از روحانی درباره ترور حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکا نیز نوشت: «حاج قاسم سلیمان یک دیپلمات بود که برای ثبات در سوریه، عراق و لبنان تلاش می‌کند، او مرد صلح و جنگ بود، جنگی به صلح منتهی شود».

 

طبق این گزارش، روحانی همچنین توانمندی‌های نظامی ایران را ستود و گفت: «توان نظامی ما امروز در مقایسه با سال گذشته به مراتب بالاتر است، ایران پیش از انقلاب اسلامی 95 درصد مایحتاج نظامی خود را وارد می‌کند اما امروز همه نیازها ما در داخل تولید می‌شود».

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها