7/7/2020
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
اینکه دوستان متوجه نحوه اعزام به پارالمپیک نشده‌اند، به ما مربوط نمی‌شود/ ورزش ایران نیاز به سیاست‌گذاری دارد
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک:

اینکه دوستان متوجه نحوه اعزام به پارالمپیک نشده‌اند، به ما مربوط نمی‌شود/ ورزش ایران نیاز به سیاست‌گذاری دارد

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: اینکه برخی دوستان پس از یک سال متوجه آیین‌نامه و سیاست‌گذاری اعزام به پارالمپیک نشده‌اند، به ما مربوط نمی‌شود.

اعتمادآنلاین| هادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک که میهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم بود، درباره آخرین شرایط اعلام تیم‌های فوتبال پنج نفره و بسکتبال با ویلچر به بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو اظهار داشت: اواخر سال 97 آیین‌نامه‌ای در هیئت اجرایی کمیته پارالمپیک تدوین شد که اعزام به پارالمپیک براساس کسب سهمیه نباشد و براساس یک رویکرد کیفی صورت بگیرد. این رویکرد در بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا نیز وجود داشت و توانستیم در رده سوم قرار بگیریم.

 

وی افزود: آیین‌نامه و سیاست‌گذاری درباره نحوه اعزام به پارالمپیک بارها از طریق رسانه‌ها اعلام شد و رؤسای فدراسیون‌های مربوطه و دیگر اعضا نیز حضور داشتند. اینکه برخی دوستان و ورزشکاران پس از یک سال متوجه این موضوع نشده بودند، به ما مربوط نمی‌شود.

 

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک عنوان کرد: مهلت اعلام آمادگی برای حضور تیم فوتبال پنج نفره در پارالمپیک نزدیک به 10 روز قبل به پایان رسید و این مهلت نیز برای تیم بسکتبال با ویلچر امروز تمام می‌شود. البته مهلت اعلام آمادگی برای رشته‌های انفرادی هنوز باقی مانده است. روز گذشته نامه‌ای به سازمان‌های جهانی ارسال شد و شاید بنا شده که یک نگرش کمی در اعزام به پارالمپیک صورت بگیرد. ما درباره فوتبال پنج نفره گفته‌ایم که اعزام نمی‌کنیم، اما امیدواریم تجدیدنظر شود.

 

رضایی گفت: اعزام کیفی به بازی‌های پاراآسیایی و پاراالمپیک با کمی تفاوت، پس از پارالمپیک 2016 ریو اجرا شد. پس از این رویداد تیم فوتبال پنج نفره در رقابت‌های جهانی نهم شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در رده دوم ایستاد. ما روز تصویب آیین‌نامه که سال گذشته انجام شد، به فکر یک رشته خاص نبودیم و حتی فکر می‌کردیم این تیم در پارالمپیک توکیو روی سکو می‌رود. به‌هرحال منتظر خبر سازمان‌های جهانی هستیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در ورزش ایران نیاز به سیاست‌گذاری داریم. یا نباید سیاست‌گذاری داشته باشیم که براساس آن یک کاروان بزرگ را می‌فرستیم، یا سیاست‌گذاری کنیم که حضور در مسابقات کیفی و هدف‌دار باشد.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها