7/7/2020
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
تیم ملی تنیس روی میز با ترکیب کامل به رقابت‌های جهانی می‌رود

تیم ملی تنیس روی میز با ترکیب کامل به رقابت‌های جهانی می‌رود

دبیر فدراسیون تنیس روی میز از تصمیم فدراسیون جهانی برای تغییر سیستم مسابقات تیمی قهرمانی جهان خبر داد و گفت: در حاشیه مسابقات کره جنوبی قرار است تصمیم مهمی گرفته شود مبنی براینکه مسابقات تیمی از دوره بعد با حضور 32 تیم برگزار شود.

اعتمادآنلاین|فدراسیون تنیس روی میز تصمیم گرفت تیم ملی مردان و بانوان را با ترکیب پنج نفره و کامل به مسابقات تیمی قهرمانی جهان اعزام کند.

 

در دوره سرپرستی فدراسیون تنیس روی میز تصمیم گرفته شد تیم ایران بجای پنج نفر با سه پینگ پنگ باز در مسابقات تیمی قهرمانی جهان که 3 تا 10 فروردین در کره جنوبی برگزار می شود، شرکت کند اما اکنون که تکلیف رییس فدراسیون مشخص شد این مسئله نیز حل شده است  و تیم با ترکیب کامل به مسابقات اعزام می شود.

 

پیمان حسنی دبیر فدراسیون در این مورد گفت: برای اعزام تیم ملی مردان و بانوان به مسابقات قهرمانی جهان کره جنوبی تصمیم گرفته شد هر دو تیم با ترکیب کامل یعنی پنج نفره و با هزینه خود فدراسیون به مسابقات اعزام شوند. بر این اساس در تیم مردان نیما  و نوشاد عالمیان، امیر حسین هدایی، افشین نوروزی و آریا امیری اعزام می شوند. در تیم  بانوان هم مهشید اشتری، شیما صفایی، ندا شهسواری، پریناز حاجیلو و کیمیا رستمی اعزام می شوند.

 

 حسنی از برگزاری اردوی یک هفته ای در تایلند خبر داد و گفت: یک هفته پس از اینکه مسابقات تیمی قهرمانی جهان در کره جنوبی به پایان  می رسد، ملی پوشان باید در مسابقات انتخابی المپیک تایلند شرکت کنند و چون ممکن بود رفت و برگشت به ایران ملی پوشان را اذیت کند تصمیم گرفتیم یک هفته زودتر به تایلند بروند و اردویی را آنجا داشته باشند. با کمک افشین بدیعی و هماهنگی فدراسیون تایلند کارهای مربوطه انجام شد و چهار نفری که باید در انتخابی المپیک شرکت کنند، اردوی یک هفته ای در تایلند خواهند داشت.

 

او در پاسخ به این پرسش که کدام بازیکنان به تورهای بین المللی قطر  و عمان اعزام می شوند، تصریح کرد: در تور جهانی قطر به این دلیل که سطح بالایی دارد نیما و نوشاد شرکت می کنند اما در مسابقات عمان سه نفر اول تیم ملی مردان و سه نفر اول تیم ملی زنان حضور خواهند داشت.

 

دبیر فدراسیون تنیس روی میز از تصمیم فدراسیون جهانی برای تغییر سیستم مسابقات تیمی قهرمانی جهان خبر داد و گفت: در حاشیه مسابقات کره جنوبی قرار است تصمیم مهمی گرفته شود مبنی براینکه مسابقات تیمی از دوره بعد با حضور 32 تیم برگزار شود  و با برگزاری مسابقات انتخابی قاره ای، تنها تیم هایی که موفق به کسب مجوز می شوند در مسابقات تیمی جهان حاضر خواهند بود. این کار را برای ما سخت می کند اما باید تمام تلاش خود را کنیم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها