7/5/2020
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹
اخذ مالیات جدید از بازار خودرو، هزینه‌ها را افزایش می‌دهد/ بازار صعودی است/ هیچ اقدام عملی برای کنترل بازار نشده است
علی‌رضا پورحسنی، کارشناس بازار خودرو:

اخذ مالیات جدید از بازار خودرو، هزینه‌ها را افزایش می‌دهد/ بازار صعودی است/ هیچ اقدام عملی برای کنترل بازار نشده است

عضو اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان اتومبیل گفت: متاسفانه بازار به سمتی می ‌رود که هر روز قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند و آقایان فقط حرف می‌زنند و هیچ اقدام عملی در کنترل بازار نداشتند.

اعتمادآنلاین| علی‌رضا پورحسنی، کارشناس بازار خودرو در خصوص پیشنهاد وضع مالیات جدید بر خرید و فروش خودرو برای کوتاه کردن دست دلال‌ها و اثرات آن گفت: هم اکنون یک رقمی بابت مالیات از طرفین معامله اخذ می‌شود، حالا به بهانه جدید اگر قرار باشد رقم جدیدی گرفته شود هیچ فایده‌ای به جز بالا رفتن هزینه‌ها نخواهد داشت.

 

وی ادامه داد: آقایان فقط به فکر افزایش درآمد هستند اما هیچ بررسی کارشناسی ندارند این طرح اگر واقعا برای حذف دلال بازی باشد باید محدودیت قائل شوند مثلا هر فردی که در سال بیش از 3 بار ماشین خرید و فروش کند باید این اضافه مالیات را بدهد نه اینکه پایه جدیدی تعریف کنند.

 

وی افزود: مصرف کننده واقعی در سال نهایت یکبار می‌تواند ماشین خود را تبدیل به احسنت کند یا اینکه شاید از ماشینی که خریداری کرده راضی نباشد و بخواهد دوباره آن‌را تغییر دهد اما هیچ وقت این تعداد بیش از سه بار نمی‌شود.

 

پور حسنی در خصوص عرضه خودرو توسط خودروسازان گفت: مشکلات عدیده همچون تحریم‌ها و کمبود قطعه عامل اصلی کاهش عرضه است. اکنون نیز با توجه به نزدیکی ایام عید به طور سنتی تقاضا افزایش پیدا می‌کند، از سوی دیگر اکنون خودرو تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده  و همه به دنبال حضور در این بازار هستند.

 

وی ادامه داد: دولت به طور کامل بازار دلار و سکه را در کنترل دارد و اجازه نوسان را نمی‌دهد پس عملا دیگر این بازارها برای مردم جذابیت ندارد، قیمت خانه هم آنقدر بالا است که فقط عده‌ای خاص توانایی حضور در آن را دارند. به هر حال بازار به گونه‌ای است که هر کسی سرمایه خود را در خودرو بگذارد، از آن کم نخواهد شد.

 

 پورحسنی در پایان تصریح کرد: متاسفانه بازار به سمتی می ‌رود که هر روز قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند و آقایان فقط حرف می‌زنند و هیچ اقدام عملی در کنترل بازار نداشتند.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها