3/31/2020
سه شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
اداره پژوهشگاه صنعت نفت با نظارت 2 وزارتخانه/ تولید ارزش افزوده بجای صادرات نفت با حمایت از دانش‌بنیان‌ها
منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد:

اداره پژوهشگاه صنعت نفت با نظارت 2 وزارتخانه/ تولید ارزش افزوده بجای صادرات نفت با حمایت از دانش‌بنیان‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در حال حاضر پژوهشگاه صنعت نفت به فعالیت خود ادامه می‌دهد، گفت: فعالیت این پژوهشگاه تحت نظر دو وزارتخانه است.

اعتمادآنلاین| منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، امروز در حاشیه گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه در جمع خبرنگاران، در خصوص وضعیت پژوهشگاه صنعت نفت، افزود: در حال حاضر فعالیت‌های این پژوهشگاه ادامه دارد.

 

وی فعالیت این پژوهشگاه را تحت نظر دو وزارتخانه علوم و نفت دانست.

 

غلامی با اشاره به توسعه همکاری‌های وزارت علوم با سایر دستگاه‌ها، خاطر نشان کرد: جمعیت تحصیلکرده و اساتید و پژوهشگران کشور آمادگی دارند تا در حوزه‌های علمی و فناوری کشور وارد شوند و در جهت تامین نیازمندی‌های کشور اقدام کنند.

 

وزیر علوم به لزوم حمایت از شرکت‌ها و استارتاپ‌ها اشاره کرد و یادآور شد: برخی از کشورها منابع نفت و گاز ندارند، ولی با فرآوری این ماده خام ارزش افزوده بسیار زیادی کسب کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه ایران صاحب ماده خام نفت است، اضافه کرد: ما نیز می‌توانیم با حمایت از این شرکت‌ها و استارتاپ‌ها به جای صادرات نفت به سمت تولید ارزش افزوده بیشتر از طریق به کارگیری علم و فناوری در این حوزه حرکت کنیم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها