3/31/2020
سه شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های اروپایی از سال آینده
جلیل کوهپایه‌زاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد:

برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های اروپایی از سال آینده

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از برنامه های آموزشی مشترک بین این دانشگاه و برخی دانشگاه‌ها اروپایی خبر داد و گفت: مهر آینده حدود 20 دانشجوی رشته دندانپزشکی از کشور قبرس به دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهند آمد.

اعتمادآنلاین| جلیل کوهپایه‌زاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، به برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه جذب دانشجویان خارجی اشاره کرد و گفت: تلاش ما برای جذب دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه بسیار زیاد بوده است و در حال حاضر نیز 200 دانشجوی خارجی در رشته‌ها مختلف علوم پزشکی این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و جذب دانشجویان خارجی بیشتر در بخش و ظرفیت‌های خالی دانشگاه اتفاق افتاده است.

 

وی در ادامه تصریح کرد: از 9 کشور همسایه نظیر عراق و افغانستان بیشترین آمار دانشجویان خارجی را داریم و تلاش میکنیم از کشورهای اروپایی نیز بتوانیم دانشجوی خارجی داشته باشیم چرا که ظرفیت های لازم برای پذیرش این دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود دارد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از برگزاری برنامه های آموزشی مشترک بین این دانشگاه و برخی کشورهای اروپایی خبر داد و گفت: طبق تفاهمات انجام شد برنامه های مشترک آموزشی با تعدادی از دانشگاه‌های اروپایی داریم امیدواریم بتوانیم از مهر سال آینده تعدادی دانشجوی دندانپزشکی از این کشورها در دانشگاه پذیرش کنیم.

 

کوهپایه‌زاده ادامه داد: تعداد 17 تا 20 دانشجوی دندانپزشکی از دانشگاه‌های قبرس که دو سال اول آموزشی خود را گذرانده باشند از سال آینده به منظور گذراندن 5 سال دوره بالینی خود به دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهند آمد و مدرک این دانشجویان به صورت مشترک ارائه خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: دوره های آموزشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران در کشورهای اروپایی فعلا به صورت کرس‌های کوتاه مدت خواهد بود اما به صورت سیستماتیک فعلا برنامه ای برای اعزام دانشجو نداریم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها