4/4/2020
شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
اسامی 7 اثر حاضر در هفته فیلم ایتالیا اعلام شد

اسامی 7 اثر حاضر در هفته فیلم ایتالیا اعلام شد

هفته فیلم ایتالیا به همت موسسه «هنر و تجربه» سینمای ایرانیان و سفارت ایتالیا در ایران در شهرهای تهران، کیش و شیراز برگزار می‌شود.

اعتمادآنلاین| در ادامه برگزاری هفته‌های فیلم کشورهای مختلف توسط موسسه «هنر و تجربه» سینمای ایرانیان، هفته فیلم ایتالیا با عنوان «دریچه‌ای به سوی سینمای ایتالیا» به همت این موسسه و سفارت ایتالیا در ایران برگزار می‌شود.

 

این هفته فیلم از تاریخ یکم تا هفتم اسفند 98 مصادف با 20 تا 26 فوریه 2020 برگزار می‌شود و در این رویداد هفت فیلم ایتالیایی در خانه هنرمندان تهران و همزمان در پردیس گلستان شیراز و سینما لبخند کیش به نمایش درمی‌آید. طراحی پوستر هفته فیلم ایتالیا را بهزاد خورشیدی برعهده داشته ‌است.

 

مهمانان ویژه این رویداد فرهنگی وینچنـزو مـاررا فیلمنامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده ایتالیایی و ســرجیو توفتی عضو کمیته علمــی بایگانـی تبلیغـات رادیویـی ملـی تلویزیون و مدیر سابق موزه ملی سینما هستند.

 

فیلم‌های «لازاروی خوشحال» به کارگردانی آلـیـس رورواچر محصول 2018، «جایـی که سایه‌ها فرو می‌افتند» به کارگردانی والنـتیـنا پـدیـچـیـنـی محصول 2017، «تعادل» به کارگردانی ویـنـچـنـزو مـاررا محصول 2017، «شجاع: یک قهـرمان تـنـهـا» به کارگردانی جـیـانی آمـلـیـو محصول2013، «مارتـیـن ایـدن» به کارگردانی پـیـترو مـارچـلـو محصول 2019، «مادرم» به کارگردانی نـانی مـورتـی محصول 2015 و مستند «جاده نفت» به کارگردانی بـرنـاردو بـرتـولـوچـی از جمله آثاری هستند که در هفته فیلم ایتالیا در ایران نمایش داده می‌شوند.

 

هفته فیلم ایتالیا با عنوان «دریچه‌ای به‌ سوی سینمای ایتالیا» پنجشنبه یکم اسفند ساعت 17:30 در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود. در این برنامه ضمن نمایش فیلم «تعادل»، کارگاه فـیـلـمسـازی «تـولـیـد مـشـتـرک فـیـلـم و سـیـنـمـای هـنـری مـعـاصـر ایران و ایتالیا» برگزار می‌شود. این کارگاه به ترتیب در روزهای سه‌شنبه ششم اسفند و چهارشنبه هفتم اسفند در کیش و شیراز هم برگزار خواهد شد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها