7/10/2020
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹
32 درصد مطالبات زعفرانکاران تسویه شد/مازاد شیرخشک باید صادر شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

32 درصد مطالبات زعفرانکاران تسویه شد/مازاد شیرخشک باید صادر شود

معاون وزیر جهاد گفت: در حال حاضر بیش از 32 درصد از مطالبات زعفران کاران در استان ها پرداخت شده و با رایزنی هایی که با بانک‌ها داشتیم، تا 10 روز آینده این میزان به 40 درصد خواهد رسید.

اعتمادآنلاین|  حسین شیرزاد، معاون وزیر جهاد در جلسه شورای مرکزی صنفی کشاورزی اظهار داشت: مازاد شیرخشک باید صادر شود تا در شب عید دچار مشکل شیر نشویم.

 

وی با اشاره به عوارض صادرات خرما گفت: عوارض صادرات خرما بسیار زیاد است، این عوارض بالای صادراتی، دامنگیر سیستان هم خواهد شد و انتظار ما این است که نظام صنفی این موضوع را از ستاد تنظیم بازار پیگیر شود.

 

شیرزاد با اشاره به مانده مطالبات زعفران کاران خاطرنشان کرد: وظیفه سازمان تعاون روستایی خرید، انبارش و وضع دستورالعمل‌ها بوده و این عمل را به بهترین شکل ممکن و با 72 تن ذخیره زعفران انجام داده است.

 

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود: تأمین مالی این زعفران خریداری شده با بانک مرکزی و بانک‌های عامل بوده که بخشی از آنها به تعهدات خود عمل نکرده اند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 32 درصد از مطالبات زعفران کاران در استان‌ها پرداخت شده و با رایزنی‌هایی که با بانک‌ها داشتیم تا 10 روز آینده این میزان به 40 درصد خواهد رسید.

 

شیرزاد گفت: فروش رب فله در بورس کالا برای پرداخت بدهی گوجه کاران در حال اتمام است و در حال حاضر 93 درصد مطالبات آنها پرداخت شده که تا قبل از سال 99 این پرداخت‌ها تکمیل خواهد شد.

 

وی افزود: در یک سال گذشته مازاد تولید را در محصولات زراعی، دامی و باغی داشتیم که نظام صنفی کشاورزی باید یک ورود مؤثر در این بخش داشته باشد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها