8/9/2020
یکشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
هوش مصنوعی آنتی‌بیوتیک جدید تولید کرد

هوش مصنوعی آنتی‌بیوتیک جدید تولید کرد

محققان دانشگاه ام‌آی‌تی برای نخستین‌بار از هوش مصنوعی برای کشف آنتی‌بیوتیک‌های جدیدی استفاده کرده‌اند که قادر به نابودی خطرناک‌ترین و مقاوم‌ترین باکتری‌ها هستند.

اعتمادآنلاین| آنتی‌بیوتیک‌ها از توانایی زیادی برای مقابله با باکتری‌های مضر برخوردار هستند. اما با افزایش مقاومت باکتری‌ها در برابر آنها یافتن آنتی‌بیوتیک‌های جدید ضرورت یافته است. از همین رو پژوهشگران دانشگاه ام‌آی‌تی از هوش مصنوعی برای تولید انواع تازه این دارو بهره گرفته‌اند.

 

آنتی‌بیوتیک تولیدشده با استفاده از هوش مصنوعی رفتار متفاوتی در مقایسه با آنتی‌بیوتیک‌های عادی دارد و در آزمایش‌های انجام‌شده موفق به نابودی دو باکتری بسیار مقاوم به نام‌های Acinetobacter baumannii و Enterobacteriaceae شده است.

 

محققان دانشگاه ام آی تی می‌گویند تا سال 2050 باکتری‌های امروزی در برابر آنتی‌بیوتیک‌های عادی موجود در بازار مقاوم می‌شوند و این مساله زندگی حداقل 10 میلیون نفر را به خطر می‌اندازد. لذا امید می‌رود هوش مصنوعی این مشکل را هم حل کند.

 

برای تولید آنتی‌بیوتیک‌های جدید با استفاده از هوش مصنوعی 6000 نوع پیوند مولکولی مختلف از طریق یک سیستم خودآموز رایانه‌ای آزمایش شده و در نهایت الگوریتم‌های مورد استفاده بعد از چند ساعت توانسته‌اند چند ترکیب جدید برای تولید آنتی‌بیوتیک‌های قدرتمند پیشنهاد دهند.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها