1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
شناسایی 10 مورد جدید کروناویروس در کشور/ شمار مبتلایان به 28 تن رسید
کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خبر داد:

شناسایی 10 مورد جدید کروناویروس در کشور/ شمار مبتلایان به 28 تن رسید

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از شناسایی قطعی 10 مورد جدید کروناویروس 2019 خبر داد.

اعتمادآنلاین| کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درباره آخرین وضعیت بیماری کروناویروس جدید  در کشور گفت: تا این لحظه بیش از 785 نفر از میان هزاران نفری که به مراکز بهداشتی مراجعه کردند، به مراکز درمانی ارجاع شدند و تحت نظر قرار گرفتند تا بررسی‌های بیشتری روی آنها انجام شود.

 

وی افزود: از میان جمع تحت نظر، تا روز گذشته 18 نفر مبتلای قطعی به بیماری کووید 19 یا کروناویروس جدید بودند و ظرف ظهر روز گذشته و قبل از ظهر امروز هم 10 مورد جدید ابتلای قطعی به  کرونا ویروس تایید شده است که از این جمع هشت نفر از شهر قم، دو نفر از بیماران بستری در شهر تهران هستند که تشخیص‌شان قطعی شده و نتایج آزمایشگاهی آنها به صورت قطعی آنها اعلام شده است. بنابراین مجموعا با آماری که طی روزهای گذشته اعلام شد 28 نفر تشخیص قطعی کروناویروس در کشور داشتیم که البته این طبق نمونه‌هایی است که از دیروز تا امروز تشخیص داده شدند.

 

جهانپور ادامه داد: هم نمونه‌هایی که امروز تشخیص داده شده‌اند و هم نمونه‌های قبلی عمدتا یا در شهر قم ساکن هستند و یا سابقه و شرح حالی مبنی بر مراجعت به شهر قم ظرف روزهای گذشته داشته‌اند. یعنی عمدتا به قم سفر داشته‌اند البته مواردی هم هستند که در تهران یا شهرهای دیگر بوده‌اند که ممکن است سابقه حضور یا مسافرت به شهر قم نداشته باشند.

 

از چه کسانی آزمایش تشخیص کرونا گرفته می‌شود؟

 

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: تنها افرادی مورد آزمایش قرار می‌گیرند که علائم آشکار کرونا را داشته باشند و فردی که علائم و شرح مثبت از ابتلا به این ویروس داشته باشد مورد آزمایش قرار می‌گیرد و نمونه آن به آزمایشگاه‌ مرجع ارسال شده و نتیجه به وزارت بهداشت یا دانشگاه علوم پزشکی فرستاده می‌شود.

 

وی در پایان گفت: صرف مراجعه افراد به بیمارستان و اصرار برای انجام آزمایش در هیچ پروتکلی در جهان به معنای انجام حتمی آزمایش مورد نظر نیست.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها