5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
اقدامات احتیاطی برای مقابله با تکثیر کرونا در ایستگاه‌های ریلی

اقدامات احتیاطی برای مقابله با تکثیر کرونا در ایستگاه‌های ریلی

شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام اقدامات احتیاطی برای مقابله با تکثیر و انتشار کرونا در ایستگاه‌های ریلی خبر داد که بیش از 25 هزار ماسک بین مسافران ریلی توزیع شد.

اعتمادآنلاین|  این شرکت برای مقابله با انتشار ویروس کرونا، کمیته پیشگیری از ویروس کرونا را تشکیل داد و اماکن و ایستگاه‌های ریلی را ضد عفونی کرد.

 

توزیع بیش از 25 هزار ماسک به مسافران و استقرار گروه‌های اورژانسی در برخی از ایستگاه‌های ریلی و ابلاغ دستورالعمل مراقبت تشخیص درمان و ارائه خدمات بالینی و انتقال بیماران مشکوک به مراکز درمانی و همکاری مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر اقدامات شرکت راه آهن برای مقابله با این ویروس است.

 

دراین راستا، دستورالعمل ضرورت همکاری با واحدهای اورژانس مستقر در ایستگاه‌های راه آهن تهران، مشهد و تبریز ابلاغ شد و هماهنگی‌های لازم با سازمان‌های بین المللی از جمله UIC  (اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها) و یونسکاپ ( یکی از واحدهای وابسته به سازمان ملل متحد که وظیفه هماهنگی کاهش مخاطرات طبیعی در آسیا را عهده دار است) جهت بررسی راه‌های مقابله با ویروس کرونا در ساختمان‌های اداری و اماکن مورد نظر در دستور کار قرار گرفت.

 

ضد عفونی کردن مستمر اماکن، ابینه و تجهیزات ایستگاهی و ضدعفونی‌کردن مستمر قطارهای مسافری و توزیع ژل ضدعفونی کننده در قطارها و ادارات کل مناطق ریلی نیز انجام شد.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها