4/3/2020
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
ضرر 6 میلیون دلاری روزانه شرکت‌های خودروسازی از تعطیلی کارخانه‌ها در چین

ضرر 6 میلیون دلاری روزانه شرکت‌های خودروسازی از تعطیلی کارخانه‌ها در چین

رسانه‌های چینی گزارش دادند که شرکت‌های بزرگ خودروسازی نظیر هوندا و نیسان از محل تعطیلی کارخانه‌های خود در ووهان چین روزانه 6 میلیون دلار ضرر می‌کنند.

اعتمادآنلاین| یک رسانه دولتی چین گزارش داد که شرکت‌های بزرگ خودروسازی بین‌المللی نظیر نیسان ژاپن، جنرال موتورز آمریکا، رنوی فرانسه و هوندای ژاپن به دلیل تعطیلی کارخانه‌های خود در ووهان چین که مرکز شیوع ویروس کروناست، روزانه 6 میلیون دلار ضرر می‌کنند.

 

یکی از مدیران این شرکت‌ها به گلوبال تایمز چین گفت که برخی تولید کنندگان قطعات در حال حاضر با تعطیل بودن خطوط تولید به سمت فروش قطعات انبار شده روی آوردند، اما این قطعات به زودی تمام خواهد شد.

 

یکی دیگر از مشکلات نیز شبکه توزیع قطعاتی است که هنوز به شرایط عادی بازنگشته‌اند.

 

شهر ووهان در استان هوبی چین یکی از اصلی‌ترین مناطق تولید خودرو در چین به شمار می‌رود و میزبان شرکت‌های بزرگ خودروسازی از آمریکا، اروپا و ژاپن و بسیاری نقاط دیگر جهان است. 

 

تنها در سال 2018 حدود 1.7 میلیون دستگاه خودرو با ارز 57 میلیارد دلار در این شهر تولید شد.

 

از آنجایی که ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا در چین به شمار می‌رود، پس از تعطیل شدن کارخانه‌های خودروسازی با آغاز تعطیلات سال  نوی چینی، این کارخانه‌ها هنوز نتوانسته‌اند به چرخه تولید بازگردند.

 

لی کوآن، مدیر کمیته نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودروی چین در ووهان، می‌گوید در صورتی که به همین منوال پیش برود شرکت‌های خودروسازی اجازه نخواهند داشت تا روز 11 مارس کارخانه‌های خود را باز کنند.

 

شرکت‌های خودروسازی خارجی هم هفته‌ها طول خواهد کشید تا به حالت عادی بازگردند.

 

به گفته وی پس از آغاز فعالیت در کارخانه‌های خودروسازی،‌ یک ماه و نیم طول می‌کشد که شرکت‌های خارجی به ظرفیت تولید کامل خود برسند. 

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها