10/30/2020
جمعه، ۰۹ آبان ۱۳۹۹
ظرفیت تولید روزانه 2 میلیون ماسک در کشور وجود دارد
رضا رحمانی:

ظرفیت تولید روزانه 2 میلیون ماسک در کشور وجود دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام وجود آمادگی کامل برای تولید و تامین ماسک و ملزومات بهداشتی در کشور، گفت:‌ ظرفیت تولید روزانه بیش از 2 میلیون ماسک در واحدهای تولیدی کشور وجود دارد.

اعتمادآنلاین| «رضا رحمانی» افزود: بنا به درخواست وزارت بهداشت و درمان همه ظرفیت واحدهای تولید شوینده و مواد بهداشتی کشور فعال شده و برخی از آنها 24 ساعته فعالیت می‌کنند.

 

وی ادامه‌داد: ظرفیت خوبی در این بخش وجود دارد و سالیانه امکان تولید مایع دستشویی تا 250 هزار تن و ظرفیت تولید صابون دستشویی تا 55 هزار تن در سطح کشور وجود دارد.

 

رحمانی خاطرنشان‌کرد: برنامه‌ریزی شده تا همه این واحدها با حداکثر ظرفیت و به صورت شبانه‌روزی فعالیت کنند و همچنین ظرفیت های تولید خود را افزایش دهند.

 

وی بیان کرد: در تولید ماسک بهداشتی 13 واحد تولیدکننده عمده به‌طور شبانه‌روزی فعال هستند و بقیه نیز با تامین مواد اولیه مورد نیاز به صورت 24 ساعته به تولید مشغول می‌شوند.

 

رحمانی گفت: با همکاری واحدهای صنعتی و بازرگانی برای تولید یا واردات لوازم بهداشتی مورد نیاز برای کنترل بیماری کرونا آمادگی کامل وجود دارد.

 

وی افزود: واحدهای تولیدکننده ماسک و سایر ملزومات بهداشتی در صورت بروز مشکل در روند تولید اعم از مواد اولیه یا تجهیزات و ماشین‌آلات خطوط تولید در اولویت هستند و با هماهنگی انجام شده با بانک مرکزی درخصوص تامین منابع در سریع‌ترین زمان ممکن موانع رفع می‌شود.

 

 ویروس کرونا تاکنون دست‌کم 79 هزار و 300 نفر را در بیش از 30 کشور مبتلا کرده و همچنین بیش از 2 هزار و 620 قربانی نیز گرفته است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها