4/2/2020
پنج شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
اسکوچیچ جمله معروف بلاژویچ را تکرار کرد

اسکوچیچ جمله معروف بلاژویچ را تکرار کرد

اسکوچیچ حرف درستی زده و اگرچه حضور این مربی حاصل همین هرج و مرج داخلی در فوتبال ایران است اما این نکته دلیل نمی شود که اصل حرف سرمربی جدید تیم ملی را انکار کنیم.

اعتمادآنلاین|  این جمله زیبای آقای اسکوچیچ «فوتبال ایران شبیه به هرج و مرج سازمان یافته است» بعضی ها را آشفته کرد تا سراسیمه به سرمربی تیم ملی پاسخ بدهند اگر فوتبال کشور در قرنطینه هرج و مرج سازمان یافته نبود که شما سرمربی تیم ملی نمی شدی...


ما مشکلی با این جواب که در آن منطق مناسبی هم به چشم می خورد نداریم اما بحث بر سر این است که تا امروز، سخنی از این درست تر از یک مربی خارجی نشنیده بودیم.


خدمت نسل جدید که شاید از دوران مربیگری میروسلاو بلاژویچ در تیم ملی ایران خاطره ای ندارد، نکته ای را عرض می کنیم؛


« سال 1379 روزی با 3 همکار عزیز به هتل گلشهر جردن رفتیم و در ملاقاتی خصوصی با بلاژویچ، مصاحبه ای گرم و خواندنی از او گرفتیم. میروسلاو که مردی بی تعارف و بسیار صریح بود در آن مصاحبه گفت از همه چیز کشور شما خوشم می آید فقط از رانندگی و هرج و مرج در خیابان های تهران در شگفتم. تا وقتی شما ایرانی ها درست رانندگی نکنید، فوتبالتان هم درست نمی شود.»


حالا پس از سال ها، دراگان اسکوچیچ همان حرف بلاژویچ را می زند؛ البته با این تفاوت که حضور میروسلاو در تیم ملی ایران حاصل این آشفتگی نبود. او سرمربی تیم ملی سوم جهان بود که با کرواسی در جام جهانی 1998 فرانسه غوغا کرد. کمترین حق او در آن سال ها سرمربیگری در تیم ملی ایران بود؛ اتفاقی که البته فرجام خوشی نداشت و متاسفانه موفق نشدیم به جام جهانی 2002 کره – ژاپن صعود کنیم.


اسکوچیچ حرف درستی زده و اگرچه حضور این مربی حاصل همین هرج و مرج داخلی در فوتبال ایران است اما این نکته دلیل نمی شود که اصل حرف سرمربی جدید تیم ملی را انکار کنیم. فوتبال ایران سالهاست در یک آنارشیسم درونی  دست و پا می زند...

 

منبع: خبرورزشی

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها