4/8/2020
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
قیمت نفت کاهش یافت/ نفت آمریکا زیر 50 دلار

قیمت نفت کاهش یافت/ نفت آمریکا زیر 50 دلار

با اعلام صدها مورد ابتلا به ویروس کرونا در آسیا، اروپا و کشورهای تولیدکننده نفت غرب آسیا و هشدار آمریکا به شیوع واگیر غیرقابل اجتناب، قیمت نفت خام آمریکا در معاملات امروز به زیر 50 دلار، یعنی کمترین رقم از ژانویه 2019 رسید.

اعتمادآنلاین| از آنجایی که در آسیا، اروپا و کشورهای تولیدکننده نفت غرب آسیا، صدها مورد ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کردند و امریکا نیز نسبت به واگیر غیرقابل اجتناب هشدار داد، قیمت نفت خام آمریکا در معاملات امروز به زیر 50 دلار، یعنی کمترین رقم از ژانویه 2019 رسید.

 

هر بشکه نفت برنت با 94 سنت کاهش 54.01 دلار فروخته شد، در حالی که نفت خام آمریکا با 46 سنت کاهش 49.44 دلار در هر بشکه معامله شده بود.

 

از آنجایی که مقامات سراسر جهان تلاش می‌کنند تا مانع از شیوع ویروس کرونا که اکنون در 30 کشور یافت شده است، شوند، نگرانی در مورد شیوع این بیماری شدت یافته است.

 

بورس‌های جهان برای پنجمین روز متوالی در معاملات امروز افت کرد، در حالی که طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری به بالاترین رقم 7 سال گذشته خود بازگشت.

 

پس از اینکه مقامات دولتی و بهداشتی آمریکا در مورد شیوع همه گیر ویروس کرونا هشدار دادند، ارزش اوراق قرضه آمریکا رکود جدیدی در افت قیمت زد.

 

بانک گلدمن ساکز، پیش بینی خود برای رشد تقاضا برای نفت در سال 2020 را از 1.2 میلیون بشکه در روز به 600 هزار بشکه در روز کاهش داد و پیش بینی خود از قیمت نفت را از 63 دلار به 60 دلار در هر بشکه کم کرد.

 

این بانک با اشاره به نیمه دوم سال 2020 نوشت: «با فرض اینکه تقاضا در سال 2020 عادی شود، ما شاهد بهبود قیمت نفت در طی سال خواهیم بود»

 

موسسه اقتصادی DIW امروز اعلام کرد: به علت شیوع ویروس کرونا، اقتصاد آلمان در حال رکود است.

 

در ساعات اولیه معاملات به علت پیش خریدها و امید به کاهش بیشتر تولید اوپک، قیمت ها افزایش یافت.

 

وزیر انرژی عربستان گفت اطمینان دارد که اوپک و کشورهای تولیدکننده نفت هم پیمانش موسوم به اوپک پلاس، به شیوع ویورس کرونا متعهدانه واکنش خواهند داد.

اوپک پلاس 5 و 6 ماه مارس در وین نشست دارند.

 

مدیر ارشد اجرایی آژانس بین المللی انرژی گفت: برآورد رشد تقاضا برای نفت در جهان توسط این نهاد، کمترین میزان در یک دهه گذشته است و به علت شیوع ویروس کرونا می‌تواند بیش از این کاهش یابد

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها