4/2/2020
پنج شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
دستورالعمل فعالیت آموزشگاه‌های سینمایی با وجود کرونا

دستورالعمل فعالیت آموزشگاه‌های سینمایی با وجود کرونا

دفتر مطالعات و دانش سازمان سینمایی در نامه‌ای به آموزشگاه‌های آزاد سینمایی خواستار رعایت نکاتی برای جلوگیری از شیوع کرونا شد.

اعتمادآنلاین| متن نامه علیرضا صدرالدینی، مدیر کل دفتر مطالعات و دانش سینمایی به این شرح است:

 

«با توجه به ضرورت به کارگیری اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، نکات زیر درباره فعالیت آموزشگاه‌های آزاد سینمایی ابلاغ می‌شود:

 

1. برگزاری تمامی کلاس‌های گروهی(جمعی) در نقاط مختلف کشور تابع تصمیم اتخاذشده توسط دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش هر منطقه است، بنابراین در صورت تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها کلاس‌های آموزشگاه‌ها هم باید تعطیل شوند.

 

2. برگزاری کلاس‌های آموزشی انفرادی(استاد شاگردی) در صورت رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی محل و تجهیزات مورد استفاده، فعلاَ بلامانع است.

 

3. توصیه اکید می‌شود هنرجویان از ابزار و تجهیزات آموزشی شخصی خود در کلاس‌ها استفاده کنند و از استفاده از ابزار و آلات آموزشگاه خودداری کنند.

 

4. توصیه می‌شود برای رفع نگرانی خانواده‌ها و در همراهی و هماهنگی هنرجویان، استادان و آموزشگاه‌ها تا حد ممکن هرگونه فعالیت آموزشی در آموزشگاه‌ها به زمان دیگری موکول شود.

 

5. مسوولیت هرگونه تصمیم‌گیری نهایی درباره تعطیلی کامل آموزشگاه‌های سایر استان ها برعهده ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌هاست که باید مدیران کل محترم با هماهنگی ستاد بهداشتی استان در این زمینه اقدام کنند. » 

 

در پی شیوع ویروس کرونا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز شنبه، 3 اسفندماه فعالیت تمام مراکز فرهنیگ و هنری را به مدت یک هفته تعطیل کرد.

 

منبع: ایسنا

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها