10/29/2020
پنج شنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۹
تمهیدات ستاد نماز جمعه تهران برای پیشگیری از کرونا
سیدباقر پیشنمازی، رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه تهران تشریح کرد:

تمهیدات ستاد نماز جمعه تهران برای پیشگیری از کرونا

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه تهران ضمن تشریح تمهیدات این ستاد برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: از نمازگزاران تقاضا داریم باخود مهر و سجاده شخصی بیاورند.

اعتمادآنلاین| نماز جمعه این هفته تهران با تمهیدات ویژه جهت پیشگیری از ویروس کرونا و به امامت محمدجواد حاج علی‌اکبری در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه الله علیه برگزار می‌شود.

 

سیدباقر پیشنمازی، رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه تهران، از هماهنگی با اورژانس تهران و وزارت بهداشت برای برگزاری نماز جمعه خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا این هفته تمهیدات ویژه‌ای در این راستا اندیشیده‌ایم که از جمله آن موضوع ضدعفونی کردن فضای مصلی، سرویس‌های بهداشتی و ورودی‌های مصلای امام خمینی است.

 

ممانعت از ورود افراد دارای علائم کرونا به مصلی

 

وی ادامه داد: در این راستا با هماهنگی اورژانس تهران و وزارت بهداشت جلوی ورودی‌های مصلی اشخاصی که علائم مبنی بر این بیماری را دارند را دارند شناسایی و از ورود آنها به شبستان ممانعت می‌شود.

 

زمان برگزاری مراسم نماز جمعه کوتاه می‌شود

 

پیشنمازی از کاهش برنامه‌های نماز جمعه خبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما کوتاه کردن مدت زمان برنامه نماز جمعه است که در این راستا برخی آیتم‌ها حذف و برخی آیتم‌ها هم کوتاه شده است، همچنین بخش خردسالان حذف شده و خواهش ما از نمازگزاران این است که تا حد امکان این هفته کودکان را به مصلی نیاورند.

 

سالمندان و بیماران قلبی، تنفسی و... این هفته به مصلی نیایند

 

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه تهران با توصیه به نمازگزاران گفت: از عزیزان نمازگزاری که مشکلات جسمی مانند بیماری‌های قلبی، تنفسی و مشکلاتی از این دست دارند و یا افراد سالمند تقاضا می‌کنیم حتی‌المقدور در مراسم نماز جمعه شرکت نکنند، همچنین از سایر نمازگزارانی هم که به مصلی امام‌ خمینی (ره) می‌آیند تقاضا داریم که حتماً با خود سجاده و مُهر شخصی بیاورند و خانم ها هم از چادر شخصی برای اقامه نماز استفاده کنند.

 

ارائه کیسه یکبار مصرف برای کفش‌های نمازگذاران

 

پیشنمازی درخصوص دیگر تمهیدات برای پیشگیری از شیوع کرونا گفت: به جز موضوع ضدعفونی کردن فضای مصلی مانند سرویس‌های بهداشتی و ورودی‌ها این هفته به جای کیسه‌های کفش، نایلون یکبار مصرف در اختیار نمازگزاران قرار می‌گیرد، همچنین در قسمت امانات و ارائه خدمات جانبی به نمازگزاران محدودیت‌های بیشتری نسبت به هفته‌های قبل داریم.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها