7/7/2020
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
سیامند رحمان مشکل قلبی نداشت

سیامند رحمان مشکل قلبی نداشت

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری پس از درگذشت سیامند رحمان، گفت: تا جایی که اطلاع دارم سیامند مشکل خاصی از نظر قلبی نداشت.

اعتمادآنلاین| احمد دلجوان در پاسخ به این پرسش که آیا مرحوم سیامند رحمان از نظر قلبی مشکل خاصی داشت یا خیر، گفت: من مدت دو ماه است که هدایت تیم وزنه‌برداری معلولان را برعهده گرفته‌ام و طی سه اردویی که در خدمت تیم ملی وزنه‌برداری بودم برنامه‌های تمرینی سیامند را ارائه می‌دادم تا در شهرستان خود به صورت غیرمتمرکز تمرینات آماده‌سازی خود را پیگیری کند. تا جایی که اطلاع دارم مشکل خاصی از نظر قلبی نداشت.

 

او افزود: البته این‌که چقدر تمرینات خود را به صورت جدی در شهرستان پیگیری می‌کرد اطلاع چندانی ندارم. او ورزشکار حرفه‌ای بود و سعی می‌کرد به صورت غیرمتمرکز تمرینات خود را پیگیری کند. سیامند با بقیه وزنه‌بردارها تفاوت زیادی داشت و فدراسیون به خاطر راحتی او سعی می‌کرد اردوهایش را به صورت غیرمتمرکز برگزار کند.

 

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری افزود: من چند روز پیش با خانواده وی در خصوص وضعیت سیامند صحبت کردم اما آنها در این زمینه که آیا از نظر جسمی مشکل خاصی دارد یا خیر چیزی به من بیان نکردند. در حقیقت شرایط خوبی داشت و اگر مشکلی او را تهدید می‌کرد حتما خانواده وی در جریان بوده است. من تنها سعی می‌کردم تمرینات آماده‌سازی او را ارائه دهم تا از بقیه وزنه‌برداران عقب نماند، اما باید بگویم فردی که چند دوره قهرمان مسابقات جهانی و آسیایی و پارالمپیک بود نمی‌توانست مشکلی از نظر قلبی داشته باشد.

 

او همچنین افزود: آنچه که سیامند رحمان را در دنیا مطرح کرده بود منش قهرمانی و رفتار و کردار او بود. منش پهلوانی او سبب شده بود که او همیشه زبانزد مسئولین و سایر وزنه‌برداران قرار بگیرد. او در ریو رکورد 310 کیلوگرم را به ثبت رساند و تاکنون کسی نتوانسته بود این رکورد را جابه‌جا کند واقعا ما بزرگمردی را از دست داده‌ایم.

 

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در پایان درباره تیم وزنه‌برداری معلولان افزود: اردوی تیم وزنه‌برداری معلولان قرار بود از پنجم اسفندماه در فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار شود که به دلیل کنترل و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا این اردو به تعویق افتاد و قرار است از 16 اسفندماه در محل فدراسیون دوباره برپا شود. ما برای برنامه‌های خود هدف‌گذاری خاصی انجام داده‌ایم و امیدواریم به خاطر ویروس کرونا برنامه‌های تیم ملی وزنه‌برداری به تعویق نیفتد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها