6/7/2020
یکشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
مجامع کارگری و حضور غیاب بیمه بیکاری تا پایان فروردین به تعویق افتاد
در تمام استان های در معرض ویروس «کرونا »؛

مجامع کارگری و حضور غیاب بیمه بیکاری تا پایان فروردین به تعویق افتاد

 با دستور وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی ، رسیدگی های هیات های حل اختلاف ، مجامع تشکل های کارگری ، کارفرمایی وضرورت حضوروغیاب کارگرانی که ازبیمه بیکاری استفاده می کنند تاپایان فروردین به تعویق افتاد.

اعتمادآنلاین| «محمد شریعتمداری» در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: برای مقابله باشیوع کروناهمه رسیدگی های هیات های حل اختلاف ومجامع تشکلهای کارگری وکارفرمایی وضرورت حضوروغیاب کارگرانی که ازبیمه بیکاری استفاده می کنند برای تمام استان های درگیر ویروس کرونا با اولویت ‌قم، تهران، البرز، گیلان، مرکزی، گلستان و مازندران تاپایان فروردین ماه به تعویق افتاد.


به گزارش ایرنا، ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود 50 کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات گسترش یافته و تا کنون جان حدود سه هزار نفر را گرفته است.

 

مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز روز چهارشنبه 23 بهمن ماه از ابتلا و درگذشت دو شهروند قمی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند.

 

با اعلام همه گیری ویروس کرونا در کشور، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در حکمی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تشکیل شود.      

 

همچنین رییس جمهوری در صدور حکم و ابلاغ جدیدی به وزیر بهداشت ماموریت داد تا ضمن تشکیل جلسات مستمر این ستاد، از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر این بیماری بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد.

 

روحانی در این حکم دستگاه‌های کشور را مکلف به اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا کرد.

 

از زمان تشکیل این ستاد با همراهی و هماهنگی همه دستگاه های دولتی اقدات مناسبی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از جمله تعطیلی مراکز دانشگاهی و مدارس و کاهش ساعات اداری صورت گرفته است.     

 

در آخرین اقدام برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد: 300 هزار اکیپ با همکاری بسیج و مراکز درمانی برای غربالگری کرونا و بیماریابی خانه به خانه مردم از دو روز آینده به تک تک خانه های مردم مراجعه می کنند.  

 

با وجود این تلاش بر اساس اعلام کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور ت به 978 نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به 54 نفر رسیده است همچنین 175 نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

 

با این حال پزشکان توصیه می کنند با خود مراقبتی، قرنطینه خانگی، پرهیز از سفر و رعایت بهداشت فردی می توان مانع از ابتلا و سرایت به ویروس کرونا شد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها