3/29/2020
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
صیانت از امنیت غذایی کشور نیازمند تلاش همگانی است
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:

صیانت از امنیت غذایی کشور نیازمند تلاش همگانی است

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت تلاش همگانی برای صیانت از امنیت غذایی کشور تاکید کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم از امنیت غذایی کشور صیانت کنیم و هیچ مانعی نباید در مسیر تولید قرار گیرد.

اعتمادآنلاین| « عباس کشاورز » در نشست مدیران ارشد این وزارتخانه و روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان ها که امروز به شکل ویدئو کنفرانس در محل سالن نعمتی جم برگزار شد افزود: امسال با برنامه ریزی و تدارکی که دیده شده، مشکل جدی در تامین نهاده‌های کشاورزی نظیر بذر، کود و آفت‌کش‌ها نداشته ایم و این پیش‌بینی‌ها برای سال آینده نیز انجام شده است.

 

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: برای توسعه بخش کشاورزی نیاز است تعامل و ارتباط معاونت ها و سازمان ها و بخش خصوصی تقویت شود و هیچ تصمیم و سیاستی بدون کسب نظر و مشاوره با تشکل ها انجام نشود.

 

کشاورز با اشاره به اینکه در آستانه هفته منابع طبیعی قرار داریم، تصریح کرد: باید جشن درختکاری را پاس بداریم و بر اساس دستورالعمل های مقابله با بیماری کرونا، مراسم درختکاری را برگزار کنیم.

 

وی تصریح کرد: براساس پیش‌بینی‌های لازم برای تامین کالاهای اساسی نظیر گوشت مرغ، گوشت قرمز و مرکبات در ایام نوروز داشته باشیم و بازار را رصد کنیم تا کمبودها در بازار مشاهده نشود.

 

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: مبارزه با ملخ در استان‌های جنوبی کشور باید استمرار یابد و لازم است استان های درگیر موضوع را جدی بگیرند. 

 

کشاورز بر حضور بیشتر محققان کشاورزی در عرصه تولیدات و حل مشکلات کشاورزان تاکید کرد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها