4/15/2021
پنج شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
انصارالله به اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره کاهش تنش در یمن واکنش نشان داد

انصارالله به اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره کاهش تنش در یمن واکنش نشان داد

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به درخواست وزیر خارجه انگلیس مبنی بر کاهش تنش در یمن گفت انصارالله خواستار توقف تنش است، نه کاهش آن.

اعتمادآنلاین| محمد علی الحوثی، از رهبران جنبش انصارالله و رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در سخنانی نسبت به درخواست دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس مبنی بر کاهش تنش در یمن واکنش نشان داد.

 

او در این باره تاکید کرد: دومینیک راه را اشتباه رفته است، او برای کاهش تنش باید با کارشناسان انگلیسی و آمریکایی در اتاق عملیات مشترک دیدار می‌کرد، چراکه آنها این نبرد را اداره کرده و تنش در جبهه‌های مختلف را تشدید می‌کنند.

 

محمد علی الحوثی با اشاره به سرنگونی جنگنده تورنادو توسط انصارالله، با حالت تمسخر گفت: دومینیک همچنین یک گزارش از جنگنده تورنادو بگیرد.

 

این مقام یمنی در ادامه در واکنش به درخواست وزیر خارجه انگلیس برای کاهش تنش در یمن نیز تأکید کرد: ما با دومینیک درباره توقف تجاوز جنایتکارانه موافقیم نه کاهش آن، چراکه تفاوتی میان این دو وجود دارد.

 

دومینیک که به ریاض سفر کرده است، پنجشنبه پس از دیدار با عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن بر ضرورت کاهش فوری تنش از سوی تمامی طرف‌های درگیر در این کشور و نشستن پای میز مذاکره تأکید کرد.

 

وی همچنین ضمن تأکید بر حمایت انگلیس از حل و فصل سیاسی بحران یمن، گفت که منازعه و درگیری در این کشور یکی از بدترین فاجعه‌های انسانی در جهان است که توسط انسان ها ایجاد شده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها