4/1/2020
چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
لزوم تزریق امید، روحیه همدلی و یکپارچگی به جامعه است/ مردم به دنبال بهانه‌ای برای رفع کدورت‌ها هستند
محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد:

لزوم تزریق امید، روحیه همدلی و یکپارچگی به جامعه است/ مردم به دنبال بهانه‌ای برای رفع کدورت‌ها هستند

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تاب آوری مردم کشورمان در همه شرایط ،تاکید کرد: قدر این مردم را بدانیم و از سرمهر با آنان سخن بگوییم و رفتار کنیم.

اعتمادآنلاین|محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران، در ابتدای جلسه شورای شهر تهران ضمن تسلیت وفات حضرت زینب (س)، با اشاره به روزهای پایانی سال که در شرایط دشوار ایپدمی کرونا برای حدود نیمی از جهان، بویژه هوطنان ایرانی در حال سپری شدن است، گفت: هرجامعه ای برای پویایی و حرکت، نیاز به انگیزه، امید ، نشاط و اعتماد دارد و اولویت نخست ما، تزریق امید، روحیه همدلی و یکپارچگی به جامعه است تا بتوانیم، از این همه سختی عبور کنیم.

 

وی با یادآوری اینکه نوروز گذشته با سیل آغاز شد، اما درون زشتی خسارت بار سیل، زیبایی همدلی و همراهی مردم را دیدیم، افزود: در همان اندک داشته خود، هموطن سیل زده را نیز شریک می کردند. بحران سیل گذشت و گل ولای آن شسته شد. اما این ایثار و نوع دوستی در ذهن مردم گلستان، خوزستان و لرستان باقی ماند و باقی خواهد ماند.

 

هاشمی با بیان اینکه ایرانیان، به همان اندازه که زود رنج و عاطفی هستند، بخشنده و اهل گذشت و چشم پوشی اند، گفت: مردم به دنبال بهانه‌ای برای رفع کدورت و ترمیم دلخوری ها و رفع گلایه هایند. پس قدر این مردم را بدانیم و از سرمهر با آنان سخن بگوییم و رفتار کنیم.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در وانفسای خاورمیانه شاهد هستیم که در همین جهان اسلام، مردم سایر کشورها به بهانه های بسیار کوچکتر وکمتر از مشکلات جامعه ایران، به واکنش های سراسر عصبانیت و آشوب خواهی دست می زنند. اما تمدن، فرهنگ و مدارا طلبی ایرانیان موجب می شود تا تلاش کنند و همچنان کورسوی امید به بهبود و گشایش را روشن نگه دارند.

 

هاشمی با اشاره به سنت ایرانی و یادآوری گذشتگان در پایان هر سال، ادامه داد: بی مناسبت نیست که در این ایام یادی کنیم از آیت الله هاشمی رفسنجانی، بزرگمردی که تا آخرین روز عمر خود دغدغه مند و نگران آینده ایران و فرزندان وطن بود. گرچه پیش از جامعه در جریان مشکلات، تهدیدها و کمبودها بود، اما بیش از دیگران، امید به اصلاح وبهبود داشت.

 

وی افزود: آیت الله آخرین فردی بود که ناامید و نخستین فردی بود که امیدوار می شد. از شکست ها پیروزی و از تهدیدها، فرصت می ساخت و رمز عبور از سختی ها ومشکلات را وحدت و همدلی می دانست. اما نه وحدتی که از خاموشی صدای متفاوت حاصل شود، بلکه وحدتی که از همراهی تمامی سلیقه ها وصداها بدست آید. او بخوبی می دانست برای ساختن آینده ایران نیاز به همه سرمایه ها، نیروها و استعدادهاست. فاصله ما با جهان توسعه یافته به حدی رسیده است که اگر از همه ظرفیت ها وامکانات و استعدادهای خود بهره بگیریم، نیاز به ده‌ها سال کار سخت وجود دارد. چه رسد که بخواهیم بخش قابل توجهی از نیروها، استعداد و امکاناتمان را به بهانه تفاوت نظر و سلیقه حذف کنیم.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه این چهارمین نوروزی است که آیت الله در کنارمان نیست، افزود: اما میراثش راه و مسیر آبادانی وتوسعه ایران است که برای عبور از این روزها، سخت به آن نیازمندیم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها