4/6/2020
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
اولین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت «عظیم خودرو» برگزار شد
به ریاست قاضی کاشانکی؛

اولین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت «عظیم خودرو» برگزار شد

اولین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت عظیم خودرو به صورت علنی در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کاشانکی برگزار شد.

اعتمادآنلاین|اولین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت عظیم خودرو به صورت علنی در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کاشانکی برگزار شد.

 

قاضی کاشانکی در ابتدای جلسه بیان کرد: این پرونده جمعا حدود 1300 شاکی دارد.

 

در این هنگام قاضی از نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست را قرائت کند.

 

باقری نماینده دادستان در ابتدای قرائت کیفرخواست مشخصات متهمین و اتهام آن‌ها را به شرح زیر اعلام کرد:

 

1) متهم ردیف اول متولد 1360، مدیرعامل شرکت پارسیان عظیم خودرو، متهم است به مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به میزان 4 هزار و 593 میلیارد و 433 میلیون و 965 هزار و 816 ریال.

 

2) متهم ردیف دوم متولد 1361 نایب رییس شرکت عظیم خودرو متهم است به مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به میزان 4 هزار و 593 میلیارد و 433 میلیون و 965 هزار و 816 ریال.

 

3) متهم ردیف سوم متولد 1350، مدیر عامل شرکت صنایع تولیدی عظیم خودرو متهم است به مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به میزان 112 میلیارد و 210 میلیون و 971 هزار ریال.

 

 4) شخص حقوقی شرکت پارسیان عظیم خودرو.

 

رئیس کل دادگستری استان تهران روز گذشته در جلسه شورای عالی قوه قضاییه از تعیین وقت برای برگزاری دادگاه پرونده عظیم خودرو به عنوان یکی از پرونده‎های پرشاکی در روز 20 اسفند خبر داد که رئیس دستگاه قضا با تقدیر از تلاش‌های دادگستری استان تهران برای رسیدگی فوری و به نتیجه رساندن پرونده‎های پرشاکی با وجود شرایط خاص کشور، گفت: یکی از علل مراجعات مکرّر به دستگاه قضا و مسئولان قوه قضاییه، درخواست برای رسیدگی به پرونده‎های معوقه و پرشاکی است که اهتمام همکاران ما به این پرونده‎ها گره از کار بسیاری از مردم می‌گشاید.

 

منبع: ایلنا

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها