4/7/2020
سه شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
فراخوان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد

فراخوان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد

ستاد برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان شرکت هنرمندان در چهاردهمین دوره این رویداد موسیقایی را منتشر کرد.

اعتمادآنلاین| ستاد برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان فراخوان شرکت هنرمندان در چهاردهمین دوره این رویداد موسیقایی را منتشر کرد.

 

این دوره از جشنواره با دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران با همکاری بنیاد رودکی و با حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه بخش «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی کلاسیک»، و «موسیقی نواحی ایران» برگزار می‌شود.

 

در بخش «موسیقی دستگاهی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ در بخش «موسیقی کلاسیک» نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش «موسیقی نواحی ایران» خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه‌ای از مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت. همچنین، در حوزه موسیقی دستگاهی، بخشی برای «حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی» و بخشی نیز با عنوان «بخش ویژه موسیقی دستگاهی: آفرینش در تکنوازی» در نظر گرفته شده است.

 

این جشنواره در قالب سه گروه سنی «الف» (15 تا 18 سال، متولدین سال‌های 1381 تا 1384)، «ب» (19 تا 23 سال، متولدین سال‌های 1376 تا 1380) و «ج» (24 تا 29 سال، متولدین سال‌های 1370 تا 1375) برگزار می‌شود. متقاضیانی که سن آنها از 15 سال کمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، می‌توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند.

 

جشنواره ملی موسیقی جوان در دو مرحله برگزار خواهد شد. در مرحله اول باید رپرتوارِ مشخص‌شده برای هر بخش به صورت ویدئویی ضبط و در موعد مقرر (حداکثر تا 1399/2/31)، همراه با فُرم ثبت‌نام و مدارکِ مندرج در فراخوان، به صورت الکترونیکی در سایت انجمن موسیقی ایران در بخش «بانک اطلاعات موسیقی کشور» (بامک) به نشانی https://nay.ir/bamak بارگذاری شود.

 

پذیرش آثار در سامانه «بامک» از 16 فروردین تا 31 اردیبهشت ماه سال 1399 فعال خواهد بود. پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیأت‌های داوری، از منتخبین برای شرکت در مرحله نهایی و اجرای صحنه‌ای در جشنواره (از اواخر تیر تا اواخر مرداد 1399، در تهران) دعوت به عمل خواهد آمد.

 

هر گونه تغییر احتمالی در زمان و نحوه برگزاری مرحله نهایی جشنواره از طریق سایت رسمی انجمن موسیقی ایران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منبع: مهر

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها