4/9/2020
پنج شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

چرا بیماری‌های جدید از چین می‌آیند؟

تا نیمه نخست مارس 2020، نوع جدیدی از ویروس کرونا به نام COVID-19 حدود 120 کشور جهان را فرا گرفت و بیش از چهار هزار نفر را به کام مرگ کشاند. تاکنون، بخش عمده قربانیان شهروندان چینی بوده‌اند. شیوع کرونای جدید از دسامبر 2019 در همین کشور آغاز شد. اما این اتفاق جدیدی در چین محسوب نمی‌شود؛ در سال 2003 ویروس «سارس» نیز تحت شرایطی مشابه ظهور کرد و در سراسر جهان حدود 800 قربانی گرفت. اما چرا این ویروس‌ها همگی از چین سر بر می‌آورند؟

اعتمادآنلاین| تا نیمه نخست مارس 2020، نوع جدیدی از ویروس کرونا به نام COVID-19 حدود 120 کشور جهان را فرا گرفت و بیش از چهار هزار نفر را به کام مرگ کشاند. تاکنون، بخش عمده قربانیان شهروندان چینی بوده‌اند. شیوع کرونای جدید از دسامبر 2019 در همین کشور آغاز شد. اما این اتفاق جدیدی در چین محسوب نمی‌شود؛ در سال 2003 ویروس «سارس» نیز تحت شرایطی مشابه ظهور کرد و در سراسر جهان حدود 800 قربانی گرفت.

 

به گزارش پایگاه تحلیلی VOX، هر 2 ویروس سارس و COVID-19 در خانواده «ویروس کرونا» طبقه‌بندی می‌شوند و هر 2 از بازار حیوانات وحشی چین پیدا شده‌اند. متخصصان مدت‌ها بود که پیش‌بینی می‌کردند این بازارها به طور بالقوه منشاء بیماری‌های متعددی خواهند بود. بازار و تجارت حیوانات وحشی مساله اصلی و ریشه‌ای شیوع این بیماری‌هاست؛ و مادامی که چین این مشکل را رفع نکند، همواره شاهد تکرار وقایعی از این دست خواهیم بود.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها