4/5/2020
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
مدیران خط مقدم مقابله با کرونا نگران موانع قانونی نباشند
رئیس سازمان بازرسی کل کشور

مدیران خط مقدم مقابله با کرونا نگران موانع قانونی نباشند

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی خط مقدم مقابله و کنترل شیوع ویروس کرونا نگران برخی موانع قانونی نباشند و در جاهایی که نیاز هست، سازمان بازرسی با هماهنگی دیوان محاسبات صورت‌جلسه می‌کند تا اقدامات متوقف نشود.

اعتمادآنلاین| حجت‌الاسلام حسن درویشیان در پاسخ به این سؤال که رئیس دستگاه قضا در جلسه امروز ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفته است چه اشکالی دارد سازمان بازرسی کمبودهای وزارت بهداشت را پیگیری کند، اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور از همان ابتدا و قبل از تشدید شیوع ویروس کرونا، به‌طور جدی پای کار آمد و تمام اقداماتی را که در راستای مسئولیت این سازمان برای جبران کمبودها بود، انجام داد.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: پس از شیوع کرونا نیز در تمام استان‌ها یکی از اولویت‌های اصلی مدیران سازمان بازرسی کل کشور، نظارت بر خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرایی به مردم قرار گرفت و البته هدف از این نظارت، کمک و مساعدت بود.

 

درویشیان اضافه کرد: حتی اگر در مواردی هم برخی قوانین اجازه نمی‌‌داده است مدیران فعالیت و اقدام لازم را داشته باشند، گفته‌ایم ادارات بازرسی استان در این شرایط حساس و بحرانی حتی‌الامکان به‌نفع دستگاه اجرایی مربوطه نظر بدهند تا کار متوقف نشود و دنبال شود.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بعد از اینکه مسئله ویروس کرونا شدت گرفت، مدیران سازمان بازرسی در وزارت بهداشت، ستاد فرماندهی مبارزه با کرونا در استان تهران و سایر استان‌ها به‌صورت شبانه‌روزی حضور یافتند و پیگیری‌های لازم را چه در ارتباط با برطرف کردن کمبود‌های وزارت بهداشت و چه وزارت صمت برای خرید و واردات تجهیزات لازم مانند ماسک و دستکش و موادضدعفونی‌کننده انجام دادند.

 

درویشیان با بیان اینکه سازمان بازرسی برای برطرف کردن کمبودهای دستگاه‌های اجرایی به‌منظور مقابله با ویروس کرونا از هیچ کوششی دریغ نمی‌‌کند گفت: حتی در جاهایی که وجوهی باید در محل مشخص خود هزینه شود اما فعلاً ضرورت هزینه‌‌کرد آن برای خرید تجهیزات وجود دارد، هم سازمان بازرسی و هم دیوان محاسبات پیگیری و صورت‌جلسه می‌‌کنند تا آن وجوه صرف خرید تجهیزات مرتبط با کرونا شود.

 

وی تأکید کرد: هر مانع قانونی که در مسیر دستگاه‌های اجرایی برای مقابله و کنترل شیوع ویروس کرونا  وجود داشته باشد اعم از مشکلات موجود در گمرکات یا بانک مرکزی برای تخصیص ارز، به‌طور حتم سازمان بازرسی پیگیری می‌کند تا برطرف شود.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان گفت مدیران دستگاه‌های اجرایی در مسیر کنترل شیوع کرونا و درمان بیماران، نگران برخی موانع مانند موانع قانونی نباشند گفت: حتماً همین‌طور است. به همه مدیران و همکاران گفتیم که به مدیران دستگاه‌های اجرایی یادآوری کنند ما کنارشان هستیم و هر کمکی از سازمان بازرسی برمی‌آید و نیاز به صورت‌جلسه و پیگیری دارد، نه‌تنها مانع نیستیم بلکه پیگیری می‌کنیم تا حل شود و جای نگرانی نیست.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها