4/9/2020
پنج شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
«سازدهنی» امیر نادری را آنلاین تماشا کنید

«سازدهنی» امیر نادری را آنلاین تماشا کنید

فیلم سینمایی «سازدهنی» به کارگردانی امیر نادری روز شنبه 24 اسفند روی پرتال اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرد.

اعتمادآنلاین| کانون پرورش فکری هر روز از ساعت 9 صبح یکی از تولیدات سینمایی یا تئاترهایش را در پرتال اینترنتی خود منتشر می‌کند. به همین منظور فیلم «سازدهنی» به کارگردانی امیر نادری روز شنبه 24 اسفند 1398 به نمایش درمی‌آید.

 

این فیلم که از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری در سال 1352 است، داستان امیرو پسرکی ساده است که در حوالی بوشهر زندگی می‌کند. او آن‌قدر افسار گسیخته است که همیشه یک پای دعوای همسن و سال‌های خودش است. عبدالله نوجوانی است که پدرش، برای آن‌ که او را به ختنه کردن راضی کند، یک ساز دهنی به او می‌دهد. بچه‌های بندر به ساز عبدالله علاقه‌مند می‌شوند، و عبدالله در ازای کولی گرفتن از بچه‌ها سازش را در اختیار آن‌ها می‌گذارد. امیرو بیش از دیگران به ساز علاقه‌مند می‌شود و بیش از دیگران به عبدالله کولی می‌دهد...

 

«ساز دهنی» در زمره فیلم‌های موفق سینمای کودک است که پیش‌تر مدال طلای شهر جیفونی در سال 1369 و جایزه گریفون برنزی و یادبود دومنیکو مکولی را، در همین سال از آن خود کرده است.

 

در جریان برنامه پخش اینترنتی فیلم‌های کانون، تاکنون فیلم‌های «کلانتری غیرانتفاعی»، «هامون و دریا» و «خمره» در پرتال اینترنتی کانون در معرض نمایش قرار گرفته است.

 

هر یک از این تولیدات به مدت 24 ساعت روی خروجی این پرتال اینترنتی به نشانی omid.kpf.ir  به ‌صورت رایگان قابل دسترس است.

 

در این روزها که شاهد شیوع بیماری کرونا در کشور هستیم، با تلاش داوطلبانه مربیان کانون محتواهایی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ادبی و سرگرمی تولید می‌شود و در اختیار کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

 

همچنین گزیده‌ای از انیمیشن‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌های کانون به‌ صورت رایگان برای استفاده خانواده‌ها منتشر شده است.

 

علاقه‌مندان می‌توانند برای دسترسی به این فیلم‌ها به پایگاه کانون پرورش مراجعه یا با هشتگ‌های «#در_دل_دارم_امید، #کانون_امید، #پیک_امید و #برای_حال_خوب» این آثار و فیلم‌ها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.

 

یادآوری می‌شود این طرح، تا پایان تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا تداوم خواهد داشت.

 

منبع: مهر

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها