4/3/2020
جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
کولاکوویچ در لیگ ملت‌های والیبال 2020 سرمربی ایران نخواهد بود

کولاکوویچ در لیگ ملت‌های والیبال 2020 سرمربی ایران نخواهد بود

فاصله پایان المپیک تا پایان قرارداد ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران، تنها 23 روز است و هیچ بند و تبصره‌ای برای تمدید آن وجود ندارد.

اعتمادآنلاین| فدراسیون جهانی والیبال، زمان برگزاری لیگ ملت‌های والیبال سال 2020 را تغییر داد و آن را به بعد بازی‌های المپیک موکول کرد. پیش از این قرار بود مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال مردان، از دوم خرداد تا یکم تیر ماه سال 1399 برگزار شود.

 

فدراسیون جهانی والیبال در سایت خود اعلام کرد که لیگ ملت‌های والیبال، به بعد از المپیک توکیو موکول می‌شود. این فدراسیون تأکید کرده است که شیوع و گسترش ویروس کرونا را لحظه به لحظه رصد می‌کند و با مشورت نمایندگان فدراسیون جهانی و رؤسای فدراسیون ملی، تصمیم به تعویق این مسابقات گرفته است تا از رفاه و سلامت خانواده بزرگ والیبال حمایت کند، زیرا سلامت و رفاه بازیکنان، مربیان و عوامل اجرایی، بالاترین اولویت فدراسیون جهانی است.

 

بازی‌های المپیک 2020 در صورت برگزاری از 3 تا 19 مرداد ماه در توکیو انجام خواهد شد و فینال مسابقات والیبال روز شنبه 18 مرداد خواهد بود. المپیک 2020، پایان مأموریت و قرارداد ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی با فدراسیون والیبال ایران است.

 

فاصله پایان المپیک تا پایان قرارداد کولاکوویچ، تنها 23 روز است و هیچ بند و تبصره‌ای برای تمدید آن وجود ندارد. از طرفی کولاکوویچ تصمیم دارد بعد از تیم ملی ایران به سراغ فعالیت باشگاهی و یا تیم ملی دیگری برود که مستلزم آن، شروع مذاکرات بلافاصله پس از اتمام المپیک است تا پیش از شروع لیگ کشورهای مختلف، قرارداد خود را نهایی کرده باشد. در این شرایط، کولاکوویچ در لیگ ملت‌های 2020 قطعاً سرمربی ایران نخواهد بود.

 

برگزاری لیگ ملت‌های 2020 پس از رویداد مهمی مثل المپیک برای فدراسیون‌ها، بازیکنان، حامیان مالی و علاقه‌مندان به والیبال به هیچ وجه جذابیت گذشته را ندارد و بعید نیست که مسابقات امسال توسط فدراسیون جهانی لغو شود. لیگ ملت‌ها، بهترین میدان برای آماده‌سازی‌ تیم‌ها قبل از المپیک است که اهمیت این رویداد را در سال المپیک دو چندان می‌کند. در این شرایط انگیزه زیادی برای برگزاری و شرکت در VNL وجود ندارد.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها