4/8/2020
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
سوءاستفاده ایرلاین‌های خارجی/ بلیت یک طرفه؛ 40 میلیون تومان!

سوءاستفاده ایرلاین‌های خارجی/ بلیت یک طرفه؛ 40 میلیون تومان!

در حالی که بر اثر شیوع کرونا، پرواز ایرلاین های ایرانی به اروپا محدود شده، برخی ایرلاین های خارجی این پروازها را برای رفت و برگشت از 70 تا 80 میلیون تومان از مسافران طلب می کنند.

اعتمادآنلاین| در حالی که تنها دو ایرلاین داخلی می‌توانند پروازهای اروپایی داشته باشند، اما برخی ایرلاین‌های خارجی با سوءاستفاده از موقعیت به وجود آمده از سوی فرودگاه‌های اروپایی مبنی بر ممانعت از ورود هواپیماهای ایرانی به این کشورها، قیمت بلیت را به چند برابر نرخ‌های سابق افزایش داده اند.

 

تعدادی از فعالان اقتصادی  اعلام کردند که برای امضای قراردادهای تجاری مجبورند با هواپیمایی‌های غیر ایرانی به اروپا تردد کنند که هزینه هر سفر به خصوص برای مدیران شرکت‌های بازرگانی کوچک و متوسط بعضاً به اندازه بخشی قابل توجهی از سود این قراردادها رسیده است.

 

به عنوان مثال در حالی که هزینه رفت و برگشت برخی پروازهای اروپایی که ایرلاین‌های ایرانی انجام می‌دهند بین 5 تا 7 میلیون تومان است، ایرلاین‌های خارجی این پروازها از مبدأ فرودگاه امام خمینی (ره) به مقاصد آلمان، فرانسه و انگلیس را بین 70 تا 80 میلیون تومان (رفت و برگشت) انجام می‌دهند.

 

منبع: مهر 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها