4/5/2020
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
پیش‌بینی روند ابتلا به کرونا در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

پیش‌بینی روند ابتلا به کرونا در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

بنابر گزارش کارشناسی «تحلیل و پیش‌بینی روند مبتلایان به کرونا ویروس در ایران» که به‌تازگی در خروجی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات قرار گرفته است، در یک سناریوی واقع‌بینانه، اوج شیوع این بیماری در اواسط فروردین‌ماه 1399 رخ خواهد داد و تعداد مبتلایان در آن زمان به بیش از 90هزار نفرخواهد رسید.

اعتمادآنلاین| در این گزارش تحلیلی که از سوی شورای پژوهشی اتاق بازرگانی شیراز تهیه و به‌منظور انتشار عمومی در اختیار دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات قرار داده شده است، ضمن ارائه آمار روزانه روند شیوع ویروس در چین و خارج از چین، به نکات قابل‌توجهی از وضعیت این بیماری در کشور پرداخته است.

 

در این گزارش، پس از تشریح روند گسترش بیماری، به پیش‌بینی حداکثر گسترش و نقطه اوج شیوع ویروس در ایران بر اساس 4سناریوی بسیار خوش‌بینانه، خوش‌بینانه، بدبینانه و واقع‌بینانه پرداخته شده است و در پایان ضمن ارائه توصیه‌هایی برای شکستن چرخه انتقال ویروس و رسیدن سریع‌تر به نقطه اوج شیوع، بر جدی گرفتن برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری ازطرف مسئولین و بروز رفتار مسئولانه از سوی مردم تاکید شده است.

 

شایان ذکر است: کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با هدف ارتقای سلامت عمومی جامعه و با تاکید بر اهمیت اصالت اطلاعات در شرایط شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، کلیه آیین نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، آمارها، بخشنامه‌ها و مصوبات مرتبط با مقابله عمومی با شیوع این بیماری فراگیر را به‌صورت متمرکز در سامانه  منتشر می‌کند.

 

کلیه اطلاعیه‌ها و دستورالعمل‌های صادره از وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نفت، ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی شیراز، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بیمه رازی و... ازجمله اطلاعاتی است که تاکنون در بخش ویژه اطلاع‌رسانی درباره شیوع ویروس جدید کورونا در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ثبت شده است.

 

بنابر اعلام دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، مردم می‌توانند برای اطلاع از آخرین مصوبات و دستورالعمل‌های دستگاه‌های مختلف کشور در رابطه با بیماری کرونا به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به نشانی الکترونیکی foia.iran.gov.ir   مراجعه کنند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها