3/29/2020
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
سهم صنعت‌گران در مبارزه با کرونا چیست؟

سهم صنعت‌گران در مبارزه با کرونا چیست؟

 این روزها همه برای مبارزه با کرونا نقشی دارند؛ نقش یکی بیرون نرفتن از خانه است و دیگری تولید حداکثری مواد شوینده و بهداشتی. اما سهم تولیدکنندگان و صنعتگران برای نجات و برون‌رفت از این بحران چیست؟

اعتمادآنلاین| ابوالفضل روغنی گلپایگانی که خودش تولیدکننده است و در خط مقدم کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران قرار دارد، تولیدکنندگان و صنعتگران را خط مقدم بحران‌ها در کشور دانسته و به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: این روزها اتفاقی دنیا را درگیر خودش کرده که مهم‌ترین اقلام مورد نیاز برای پیشگیری از آن، اقلام بهداشتی همچون ماسک و ضدعفونی‌کننده است که توسط تولیدکنندگان و صنعتگران تولید می‌شود.

 

او نقش تولیدکنندگان را در این عرصه، تغییر خط تولید به سمت مواد مورد نیاز مردم دانسته و ادامه داد: بسیاری از تولیدکننده‌ها از خط تولید اصلی خود فاصله گرفته و در حال تولید اقلام مورد نیاز مردم هستند و می‌توان گفت تولیدکننده‌ها در فاز تامین مواد پیشگیری از این بیماری سهم مهمی دارند.

 

رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران همچنین تاکید کرد: امروز مردم احتیاج دارند کنار هم قرار بگیرند و تولیدکنندگان هم وظیفه خود را به بهترین شکل انجام می‌دهند. با وجود نیاز بسیار بالای مردم به اقلام بهداشتی، هیچ کمبودی در این بخش وجود ندارد و تولیدکنندگان به عنوان سربازان خط مقدم کار و فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

روغنی گلپایگانی معتقد است گاهی سیستم توزیع مناسب عمل نکرده و در نتیجه مواد تولید شده به دست مصرف‌کنندگان نهایی نمی‌رسد که در این زمینه قوه قضائیه باید با تمام توان وارد شده و اجازه سوءاستفاده از این شرایط را به کسی ندهد.

 

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط به بالاترین میزان همدلی و صبوری نیاز داریم تا مثل همیشه به سلامت از آن عبور کنیم.

 

منبع: ایرنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها