8/5/2020
چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
کرونا مرحله دوم انتخابات مجلس را به شهریور کشاند
جمال عرف، رییس ستاد انتخابات کشور:

کرونا مرحله دوم انتخابات مجلس را به شهریور کشاند

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: با پیشنهاد وزارت کشور و موافقت شورای نگهبان، 21 شهریور ماه 1399 به عنوان زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تعیین شد.

اعتمادآنلاین| جمال عرف، رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به این که پس از بررسی ها و هماهنگی های لازم، وزارت کشور، دو زمان را در شهریورماه 1399 به عنوان زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان پیشنهاد داد، گفت: این شورا هم با 21 شهریورماه 1399 موافقت کرد.

 

وی افزود: بر این اساس، روز 21 شهریورماه 1399 رسما به عنوان زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تعیین شده است.

 

عرف هم چنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اعلام اینکه انتخابات دومین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان مازندران همزمان با مرحله دوم انتخابات مجلس در 21 شهریور برگزار خواهد شد، راجع به تعیین تکلیف حوزه های انتخابیه ای که نمایندگان منتخب آن ها فوت کرده اند از جمله آستانه اشرفیه و تهران، اظهار داشت: همان طور که در اطلاع رسانی های قبلی اعلام کرده بودیم، قانون در این خصوص ترتیبات خاصی در نظر گرفته، لذا با توجه به عدم زمان کافی جهت طی مراحل قانونی برگزاری میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه تهران و آستانه اشرفیه، اجرای این انتخابات در 21 شهریور ماه، امکان پذیر نیست.

 

گفتنی است مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 11 حوزه انتخابیه لنجان- بیجار- دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره - سمیرم- کرج، اشتهارد و فردیس- اسلام‌آباد غرب و دالاهو- کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان - کرمانشاه -اهواز، باوی و حمیدیه - زنجان و طارم - میانه   برگزار می شود.

 

همچنین بنا به گفته اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخبات کشور تاکنون نتایج انتخابات در 204حوزه انتخابیه به تایید شورای نگهبان رسیده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها