4/2/2020
پنج شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
افزایش یک میلیون بشکه ای ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام در سیری
یک مقام مسئول خبر داد:

افزایش یک میلیون بشکه ای ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام در سیری

ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام شرکت نفت فلات قاره ایران، با بهره‌برداری از مخزن شماره 2 منطقه سیری، یک میلیون بشکه افزایش می‌یابد.

اعتمادآنلاین|‌ ابراهیم عالی‌پور، مجری پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی مخزن یک میلیون بشکه‌ای شماره 2 منطقه سیری اظهار داشت: مخزن شماره 2 با 110 متر قطر و 18 متر ارتفاع از مخازن قدیمی سیری است که شرکت ژاپنی TKK در سال 1355 آن را ساخته است.

 

وی ادامه داد: پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی انجام‌شده روی آن شامل تعویض همه ورق‌های کف و سقف و دیگر متعلقات سقف به میزان هزار و 940تن، تعویض Wind Girder ها به میزان 44 تن، تعویض Stair Case به میزان 25 تن، تعویض رینگ و رایزرهای مربوط به سیستم آتش‌نشانی و فوم به میزان 19 تن، تعویض سیستم Oily Water به میزان 11 تن، سندبلاست و رنگ‌آمیزی کامل مخزن به میزان تقریبی 30 هزار مترمربع، تعویض سیستم ارت و حفاظت کاتدیک، تعویض خط لوله 48 اینچ بارگیری و تخلیه مخزن حدفاصل مخزن تا منیفولد منطقه به طول 330 متر، محوطه‌سازی، همچنین تأمین و نصب تجهیزات مخزن از قبیل Mechanical Seal – Roof Drain-  Breather Valve – Gauge Hatch – Tank Gauging  و... است که به‌طور کامل از سوی پیمانکاران داخلی انجام‌شده و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

مجری پروژه بازسازی و تعمیرات اساسی مخزن یک میلیون بشکه‌ای شماره 2 منطقه سیری عنوان‌ کرد: با توجه به شناور بودن، همچنین ابعاد، وزن و حساسیت بالای آن از نظر حفظ تعادل و کیفیت ساخت اجزای تشکیل‌دهنده، همه مراحل ساخت، تست و تأمین متریال مخزن به‌ویژه سقف مطابق با استانداردهای مربوطه صورت گرفته و زیر نظارت و بازرسی‌های مستمر عوامل اجرایی پروژه قرار داشته است. 

 

منبع: ایرنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها