4/5/2020
یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
مهمترین پایگاه اطلاعاتی آمار کرونا در جهان هک شد

مهمترین پایگاه اطلاعاتی آمار کرونا در جهان هک شد

برجسته‌ترین پایگاه اطلاعات لحظه به لحظه درباره ویروس کرونا و تعداد مبتلایان آن در سراسر جهان از سوی هکرها مورد حمله قرار گرفت و آمارهای هراس‌آوری روی آن منتشر شد.

اعتمادآنلاین| بازدیدکنندگان سایت «worldometers»، هنگام بازدید این سایت از مشاهده افزایش سریع و غیرمنطقی آمار مبتلایان و مرگ‌ومیرهای ناشی از ویروس کرونا متعجب شدند. سپس مشخص شد که اختلالی در این سایت به وجود آمده است به طوری که تعداد جان‌باختگان به بیش از 89 میلیون تن رسیده بود و نکته جالب اینکه تعداد مبتلایان کمتر از این رقم بود و به 60 میلیون تن می‌رسید.

 

هکرها، در پایگاه داده‌های کشورها، رقم 892 هزار را برای تعداد جان‌باختگان واتیکان و بیش از نیم میلیون را برای تعداد مبتلایان ثبت کرده بودند.

 

در پی جنجال‌برانگیزی آمارهای ارائه‌شده، سایت به حالت طبیعی خود بازگشت و تا صبح امروز دوشنبه  6516 مورد مرگ و میر از مجموع حدود 170 هزار مورد مبتلا در سراسر جهان ثبت شد.

 

این وب‌سایت، ضمن پوزش‌طلبی به‌خاطر نمایش این داده‌ها به مدت 20 دقیقه روی سایت، اعلام کرد، این امر پس از  وقوع حمله‌ای سازمان یافته از حملات سایبری «DDoS» صورت گرفت.

 

این نوع از حملات، مبتنی بر فیلتر خدمت رسانی از طریق هزاران دستگاه برای حمله به وب‌سایت در آن واحد است که بعد از ورود سرورهای اصلی، داده‌ها اصلاح می‌شوند.

 

1

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها