3/29/2020
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
زمان و مکان گزینشی آسیایی‌ و جهانی دغدغه این روزهای کشتی

زمان و مکان گزینشی آسیایی‌ و جهانی دغدغه این روزهای کشتی

زمان و مکان گزینشی آسیایی‌ها و جهانی نامعلوم است، این روزها کشتی‌گیران به صورت انفرادی و بر پایه «شاید» تمرینات‌شان را در هر جایی که برای تمرین پیدا کنند، پشت سر می‌گذرانند.

اعتمادآنلاین| هیچ‌کسی فکرش را نمی‌کرد که سال 2020، اینقدر برای جهان پر از التهاب آغاز شود. این بار نه جنگی بود و نه خونریزی و موجودی ذره‌بینی، بشر را مستاصل کرده است.

 

بیماری از ووهان چین آغاز شد، اما حالا ورزش دنیا رو به تعطیلی می‌رود. فدراسیون‌های جهانی یکی پس از دیگری مسابقات‌شان را لغو کردند و کروناویروس هر روز در سطح دنیا، قربانیان بیشتری می‌گیرد.

 

شیوع گسترده و عجیب‌وغریب این ویروسِ مهارنشدنی، باعث شده که اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران هم تعطیل شود.

 

ستاد مقابله با کرونا در ورزش تصمیم گرفت که هیچ اردو و مسابقه ای برگزار نشود تا زنجیره ابتلا در ورزش شکسته شود. با این وجود کشتی‌گیران، مسابقات گزینشی المپیک را در پیش دارند و می‌دانند در نهایت تا چند ماه دیگر باید برای کسب سهمیه روی تشک آسیایی بروند.

 

در این میان رئیس اتحادیه جهانی کشتی هم تاکید داشته که در این شرایط، حفظ سلامت ورزشکاران، مهم‌ترین اولویت این اتحادیه محسوب می‌شود و پس از لغو رقابت‌های گزینشی آسیایی‌ها در قرقیزستان، دو رویداد جهانی و اروپایی کشتی گزینشی المپیک در بلغارستان و مجارستان نیز لغو شد. 

 

نناد لالوویچ تاکید کرد که «پروسه مشخص شدن شرکت‌کنندگان ما در المپیک در میدان مبارزه انجام می‌شود اما باید صبور و هوشیار باشیم. چرا که ویروس کرونا به موضوعی فراگیر در جهان تبدیل شده است».

 

انتخابی المپیک در قاره اروپا به میزبانی مجارستان و قاره‌های آفریقا - اقیانوسیه در مراکش تا ماه می (اردیبهشت ماه سال 99) به تعویق افتاده، اما محل برگزاری تغییر نکرده است.

 

انتخابی المپیک به صورت جهانی نیز به میزبانی بلغارستان به اوایل ماه ژوئن (نیمه دوم خردادماه سال 99) موکول شده است اما برگزاری انتخابی المپیک در قاره آسیا کماکان در دست بررسی است. 

 

گفته شده این رقابت‌ها شاید در خرداد برگزار شود که البته به دلیل نزدیکی آن به گزینشی جهانی، قطعاً نیاز به بررسی‌های بیشتر است.

 

همین ابهامات، کار کشتی‌گیران آسیایی و ایران را که یکی از مدعی‌ترین تیم‌های قاره کهن است، سخت‌تر از سایر قاره‌ها کرده است.

 

تیم‌های ملی آزاد و فرنگی ایران در 6 وزن سهمیه نگرفته‌اند و قطعاً تمرین کردن بر پایه «شاید» کار بسیار دشواری است. شایدهایی چون، شاید مسابقات در خرداد ماه برگزار شود، شاید گزینشی‌ها تجمیع شود، شاید المپیک به تعویق بیفتد و...

 

کشتی‌گیران در شهرهای خود با مشکلات زیادی برای تمرین مواجه هستند و باشگاه‌ها تعطیل شده است. کشتی رشته ای است که حریف تمرینی می‌خواهد. این روزها تمرین کردن به یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن تبدیل شده و با هر کشتی‌گیری که صحبت می‌کنیم، اولین سوالش در خصوص المپیک است که آیا به تعویق خواهد افتاد؟

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها