10/22/2020
پنج شنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۹
تحریم‌ها کشور را در تهیه ملزومات دارویی با مشکل روبه رو می‌کند
یحیی کمالی‌پور، نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

تحریم‌ها کشور را در تهیه ملزومات دارویی با مشکل روبه رو می‌کند

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به شرایط بحرانی کشور بر لزوم تلاش جامعه جهانی مبنی بر لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا در این شرایط تاکید کرد. 

اعتمادآنلاین| یحیی کمالی‌پور، نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با اشاره به لزوم مداخله جهانی برای لغو تحریم‌های ضد انسانی در بحران امروز کشورمان در موضوع کرونا اظهار کرد: وقتی در حوزه‌های مختلف نتوانیم با بازار جهانی در ارتباط باشیم تبعا برای تهیه یک‌سری ملزومات و نیاز هایی که در این شرایط برای رفع این بیماری لازم است با مشکل روبه رو می‌شویم.

 

وی افزود: در کنار این که سال‌ها ایران را در محاصره اقتصادی قرار دادند و این تحریم‌ها نیز خود مزید بر علت شده که به نحوی شرایط برای کشور سخت بشود؛ به همین دلیل رییس مجلس در این باره نامه‌ای به اتحادیه بین‌المجالس و روسای مجالس کشورهای مختلف  نوشته و  از کشورها می‌خواهد در این شرایط بحرانی از باب  احساس بشر دوستانه و با توجه به موازین منشور سازمان ملل مسیری را فراهم کنند تا ایران بتواند ملزومات تجهیزاتی و دارویی خود را از کشورهای مختلف وارد کند.

 

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس عنوان کرد: درصد اعظمی از مبادلات تجاری کشورهای غربی و سایر کشورها با آمریکا انجام می‌شود، معمولا آن‌ها تن به مقابله با آمریکا نمی‌دهند کما اینکه تاکنون این مقابله را انجام ندادند، اما اگر همه این کشورها برای یک مقطعی به آمریکا فشار آورده و از او بخواهند تحریم‌ها برداشته شود تا ما بتوانیم مردم را در کشور نجات دهیم تاثیر مثبتی به دنبال خواهد داشت.

 

وی در پایان اضافه کرد: اگرچه ما نمی‌توانیم بنشینیم و دست روی دست بگذاریم و باید اقدامات خودمان را در مقابله با این ویروس انجام دهیم تا خداوند کمک کند و ما از این بحران خارج شویم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها