4/2/2020
پنج شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
تمرکز بر 4 گام مقابله با کرونا در پایانه‌های نفتی

تمرکز بر 4 گام مقابله با کرونا در پایانه‌های نفتی

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: این شرکت ضمن عمل به دستورالعمل‌های ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا، بر چهار گام پیشگیری، آمادگی و مقابله و همچنین بازیابی سلامت متمرکز است.

اعتمادآنلاین|‌  به گزارش شرکت ملی نفت ایران، «عباس اسدروز» گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و با توجه به شرایط ویژه و حساس جزیره خارک و لزوم نظارت و کنترل دقیق وضع منطقه، ضمن استقرار اینجانب در منطقه، نشست شرایط اضطراری با حضور روسای مناطق عملیاتی شرکت‌های نفتی مستقر در جزیره، مقام‌ها و مسئولان محلی و استان برگزار و تصمیم‌های مقتضی مطابق با دستورعمل‌های صادره از کمیته برای شرکت ملی نفت اتخاذ شده و خدا را شاکریم که تاکنون توانسته‌ایم شرایط را پایدار و سفید نگه داریم.

 

وی با اشاره به جایگاه خود به‌عنوان مدیر شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارک درباره اقدام‌هایی که تاکنون برای جلوگیری از شیوع کرونا هم در ستاد و هم در مناطق عملیاتی انجام شده است، عنوان کرد: ما در نخستین گام در تاریخ نهم بهمن‌ماه نخستین نشست مدیریت بحران را برگزار کردیم و بر اساس آن مقرر شد از آن زمان اقدام‌های پیشگیرانه در سطح جزیره و در مبادی ورودی و خروجی اجرایی شوند و برای تحقق این موضوع، آن را در دستور کار متولیان قرار دادیم.

 

اسدروز با اشاره به اینکه الگوی مدیریت بحران در این شرایط از سوی شرکت ملی نفت ایران طراحی شده و در چارچوب آن به لحاظ ساختاری مسئولیت‌ها و نقش‌ها مشخص شده‌اند، افزود: ما نیز همین الگوی مدیریت بحران را که شامل چهار گام پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازیابی است، در منطقه به اجرا درآورده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه شرکت پایانه‌های نفتی با مرکز قرنطینه خارک و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای اجرای اقدام‌های پیشگیرانه همکاری کرده است، عنوان کرد: ما برنامه‌ریزی‌های لازم را برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و فرهنگ‌سازانه در منطقه انجام داده‌ایم، به‌طوری ‌که در این راستا با نصب بنر، پوستر و برچسب بر در منازل مسکونی، تبلیغات گسترده‌ای را در فضای مجازی منطقه انجام و نیز اقدام‌های پیشگیرانه‌ای را برای روحیه‌بخشی و آمادگی روانی مردم در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

اسدروز اظهار کرد: بر اساس ابلاغ و دستور مقام عالی وزارت که از سوی مدیر اچ‌اس‌یی شرکت ملی نفت ایران در تاریخ 20 اسفندماه به ما ابلاغ شد، در آخرین نشست کمیته مدیریت شرایط اضطراری، در همین راستا اقدام‌های انجام‌شده را دوباره بررسی کردیم.

 

وی با تأکید بر انجام اقدام‌های پیشگیرانه از سوی این شرکت تصریح کرد: ما با کنترل دمای بدن و تب‌سنجی و بررسی علایم تنفسی افراد در همه مبادی ورودی جزیره اعم از فرودگاه و اسکله‌های مسافری و صادراتی نسبت به تحقق اقدام‌های پیشگیرانه و در نتیجه ورود موارد مشکوک به ابتلا جلوگیری می‌کنیم و در گام‌های بعدی نیروهای حراست در محل ادارات، اعم از ستاد و مناطق عملیاتی دمای بدن همکاران را به‌طور منظم  اندازه‌گیری می‌کنند. یکی از مهمانسراهای این شرکت با ظرفیت 20 نفر را به‌عنوان محل قرنطینه به‌طور کامل تجهیز کرده‌ایم تا در صورت شناسایی افراد مشکوک، نسبت به استقرار آنها در محل اقدام کنیم که تاکنون مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها