3/29/2020
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
«سانفرانسیسکو» در آمریکا قرنطینه شد

«سانفرانسیسکو» در آمریکا قرنطینه شد

دیوان عالی آمریکا که بالاترین مرجع قضایی این کشور است، برای نخستین بار در یک سده گذشته، جلسات مباحثه قضات خود را تعطیل کرده است.

اعتمادآنلاین| مقام‌های سانفرانسیسکو و شهرهای حومه آن که مجموعا 7 میلیون سکنه دارد به مردم دستور داده‌اند که در خانه‌های خود بمانند. آنها فقط برای خرید دارو و غذا می‌توانند از خانه خارج شوند. این دستور از سه‌شنبه شب به مدت سه هفته به اجرا درخواهد آمد. همزمان بسیاری از ایالت‌های آمریکا مدارس، رستوران‌ها و میکدها را تعطیل اعلام کرده‌اند؛ از جمله نیویورک و لس‌آنجلس.

 

در همین حال، سه ایالت نیویورک، نیوجرسی و کانتیکت در تصمیمی سه جانبه تمام رستوران‌ها، سینماها، میکده‌ها، سالن‌ها ورزشی، مدارس و دانشگاه‌ها را تا اطلاع ثانوی تعطیل کردند بلکه بتوانند از شتاب سریع ابتلا به ویروس کرونا در میان میلیون‌ها نفر از ساکنان این سه ایالت بکاهند.

 

پنسیلوانیا، کالیفرنیا، واشنگتن دی‌سی، میشیگان، اوهایو، ماساچوست، ایلینوی و واشنگتن هم از ساکنان خود خواسته‌اند که به رستوران‌ها و میکده‌ها نروند و در خانه بمانند.

 

دیوان عالی آمریکا که بالاترین مرجع قضایی این کشور است برای نخستین بار در یک سده گذشته، جلسات مباحثه قضات خود را تعطیل کرده است.

 

همزمان در ایالت کنتکاکی قاضی به پلیس دستور داده مرد 53 ساله‌ای که با وجود مثبت بودن تست کرونا از در قرنطینه ماندن خودداری می‌کرد را تحت نظر بگیرد.

 

در تگزاس هم پلیس یک نفر را که به دروغ در فیسبوک مدعی شده بود به ویروس کرونا مبتلا شده را دستگیر کرده است.

 

شبکه خبری سی‌ان‌ان خبر داده که مجتمع تفریحی مارالاگو در فلوریدا که متعلق به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکاست برای شستشو و ضدعفونی کردن فعلا بسته شده است. این تصمیم پس از ان گرفته شد که چند نفر از میهمامان این مجتمع در چند روز گذشته کرونا مثبت اعلام شدند از جمله مدیر ارتباطات رئیس جمهوری برزیل که با دونالد ترامپ و مایک پنس هم عکس یادگاری گرفته بود.

 

منبع: آفتاب نیوز

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها