3/29/2020
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
آمریکایی‌ها در پی شیوع کرونا برای خرید سلاح هجوم آوردند

آمریکایی‌ها در پی شیوع کرونا برای خرید سلاح هجوم آوردند

در پی شیوع کرونا، مردم آمریکا به منظور محافظت از خود به صف‌های طولانی خرید سلاح هجوم آورده‌اند و در برخی موارد هزاران دلار صرف خرید مهمات و سلاح کرده‌اند.

اعتمادآنلاین| در پی تشدید شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا، مردم این کشور به خرید سلاح روی آورده‌اند و شبکه «اسکای‌نیوز» در خبری در این خصوص گفت: مردم آمریکا  به صف‌های طولانی خرید سلاح پیوسته‌اند و می‌گویند که برای زمانی آماده می‌شوند که احتمالاً نظم عمومی در پی تشدید شیوع ویروس کرونا به هم بریزد.

 

فروشندگان سلاح در مناطقی که به شدت تحت تأثیر شیوع کووید19 قرار گرفته‌اند از جمله واشنگتن، کالیفرنیا و نیویورک اعلام کرده‌اند که فروش سلاح در پی شیوع ویروس کرونا در این مناطق بسیار افزایش یافته است زیرا مالکان سلاح نگرانند که نظم عمومی برهم ریزد.

 

تصاویر منتشرشده، افراد را در صف‌های طولانی خارج از فروشگاهها در حالی نشان می‌دهد که درصدد هستند سلاح‌های شخصی خود را تقویت کنند. 

 

برخی گزارش‌ها نیز نشان می‌دهد، افرادی که هرگز پیش از این سلاح نداشته‌اند نیز به صف‌های خرید سلاح پیوسته‌اند.

 

مشتریانی که در صف خرید سلاح در لس‌آنجلس ایستاده بودند به رسانه‌های محلی گفته‌اند که سیاستمداران و مخالفان سلاح همیشه به آنها گفته‌اند که نیازی به سلاح نیست اما «در حال حاضر، مردم زیادی واقعاً ترسیده‌اند و خودشان می‌توانند در این زمینه تصمیم‌گیری کنند».

 

بنا به گزارش روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس تایمز»، یکی از فروشندگان سلاح در ایالت «اوکلاهما» اخیراً شاهد بوده است که افراد به یکباره، هزاران دلار را صرف خرید سلاح و مهمات کرده‌اند تا از خود در روزهای شیوع کرونا محافظت کنند.

 

این روزنامه آمریکایی ادامه داد که بسیاری از ساکنان آسیایی آمریکا نیز از ترس اینکه در پی شیوع کووید19، مورد رفتارهای نژادپرستانه آمریکایی‌ها قرار گیرند، به خرید سلاح روی آورده‌اند.

 

یکی از سایت‌های فروش آنلاین سلاح به آدرس ammo.com، افزایش ناگهانی فروش سلاح از زمان آغاز شیوع کووید-19 در آمریکا را گزارش کرد و نوشت که از زمان افزایش شیوع ویروس کرونا، 68 درصد به فروش اسلحه این فروشگاه از طریق خرید آنلاین افزوده شده است.

 

شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، موجی از نگرانی را در میان مقام‌ها و مردم این کشور به وجود آورده است و طبق آخرین آمار،  این ویروس ناشناخته در آمریکا تاکنون 4727 نفر را مبتلا کرده و تا روز دوشنبه (دیروز) جان 93 نفر را گرفته است.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها